Abiye Seçerken Günün Modasını Değil Geleceği Düşünün

abiye seçimi, tesettür abiye seçimi yapma, abiye alırken nelere bakılmalı

Söz törenini bir şekilde hallettiniz, kınayı düz, siyah bir elbiseyle kotardınız, nişanda kesenin ağzını biraz daha açıp sade ve zarif bir elbise tercih ettiniz, derken düğün günü geldi çattı. Gelinin veya damadın en yakını da en uzak akrabası da olsanız, giyeceğiniz abiyenin sizi ve zevkinizi yansıttığını unutmayın. Tercihinizi dantel veya taş işlemeli, payetli kumaşlardan yana kullanırsanız ya da saten ve ipek gibi değerli kumaşlar seçerseniz düğün abiye fiyatları sizin için biraz el yakıcı olabilir. Ancak gösterişli kumaşlar yerine sade bir şıklık yakalamak da sizin elinizde.abiye seçimi, tesettür abiye seçimi yapma, abiye alırken nelere bakılmalı

Kimi bayanlar abiye tercihlerinde günün trendini takip ediyorlar. Ancak dönemin modasına uyum sağlamak yerine her dönemde trend olan, eskimeyen modelleri ve renkleri kullanırsanız, seneler sonra dönüp eski fotoğraflarınıza baktığınızda, kendinizi geçip giden yıllara rağmen hâlâ şık ve zarif görürsünüz. Bunun yolu da sade, şatafattan ve gereksiz detaylardan arınmış, renk skalası içerisinde rahat bir isimle tanımlayabildiğimiz renklere sahip kıyafetleri seçmekten geçiyor. Böyle yaptığınız taktirde hem düğün abiye fiyatları bütçenize uygun bir alt sınıra iner hem de stil sahibi bir kadın olarak katıldığınız düğünde beğeni toplarsınız. Ayrıca dolabınıza, başka davetlerde ve düğünlerde de giyebileceğiniz kült bir parça eklemiş olursunuz.

Peki nedir 50 liraya bile kıyafet varken abiye fiyatlarını korkunç rakamlara fırlatan? Öncelikle demin bahsettiğimiz pahalı kumaşlar ve detaylar, fiyatları yukarı çekiyor. Özel dikim elbiseler, tasarım olduğu için bir eşi daha bulunmayan nadide kıyafetler, abiyenin üzerine elle teker teker işlenen boncuklar, payetler, değerli taşlar, tasarım elbiseye harcanan zaman ve emeğin fabrika ürünü kıyafetlere harcanandan fazla olması fiyatları katlıyor… Peki her pahalı elbise bu özelliklere sahip midir derseniz, ne yazık ki hayır. Tekstil piyasasında kalitesiz ürünlere yüksek fiyatlar çekip tüketiciyi zor durumda bırakan isim ve markalar da var tabii ki. Dolayısıyla pahalıyı kalite ve şıklığın ilk kıstası yapmak yerine, daha uygun fiyatı olduğu hâlde özel tasarım bir elbise kadar kusursuz duran kaliteli parçaların peşine düşmelisiniz. Sadece biraz araştırın. Göreceksiniz, gittiğiniz yerin en şık bayanı olacaksınız.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*