Ağız Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

ağız bakımı yanlışları, ağız bakımı yapımı, ağız bakımındaki hatalar

Çoğumuz çok dikkatli olmasak da ağız bakımı konusunda sağlıklı bir yaşam için en önemli aşamalardandır. Sağlıklı bir ağız yapısı hem sizi daha özgüvenli hissettirir hem de bir şeyler yiyip, içerken düşünmeden tüketebilmenizi sağlamaktadır. Ancak ağız bakımı konusunda doğru bildiğimiz birçok yanlış bulunuyor.ağız bakımı yanlışları, ağız bakımı yapımı, ağız bakımındaki hatalar

Diş temizliğinde sert fırçalar daha iyi temizler (Yanlış)

Diş temizliği için en ideal fırça sertliği orta sertlikte ki fırçalar kullanılmalıdır. Diş temizliği ise fırça ile ilişkili olmayıp dişin fırçalanma yöntemi ile alakalıdır. Sert fırçalar dişlerin aşınmasına ve zarar görmesine neden olur.

Diş temizliği esnasında diş eti kanaması iyidir (Yanlış)

Diş etlerinde fırçalarken oluşan kanamalar diş etinde iltihaplanma olduğunu göstermektedir. Bu durumla karşı karşıya olan kişiler zaman kaybetmeden bir diş hekimine başvurulması gerekir. İltihaplı bölgeyi ise düzenli olarak temizlemeye devam etmelisiniz.

Ağız kokusu genel bir problemdir (Yanlış)

Sağlıklı insanlarda ağız kokusu gibi bir durum yaşanmamaktadır. Üst solunum yolları enfeksiyonu, diş eti çürüğü, diş çürüğü, sinüzit ve sindirim sistemi problemi olan insanlar bu sorunla karşı karşıya kalırlar. Bu kişiler tedavi olarak ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

Diş beyazlatma işlemi dişlerin daha çok sararmasına neden olur (Yanlış)

Diş beyazlatma işlemi diş rengini biraz daha açmak için uygulanan bir işlemi ifade eder. Ancak diş beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra bir süre sigara, kahve ile çay gibi dişleri renklendirecek maddelerden uzak durmak gerekiyor. Diş hekimleri bu konuda kişileri uyarırlarsa diş beyazlatma işlemi daha başarılı sonuçlanır.

Macun ve fırça ıslatılıp diş fırçalanmalıdır (Yanlış)

Diş fırçalamadan önce macun ile fırçayı ıslatmak fırça sertliğini azaltacağı için doğru bir işlem olmaz. Özellikle ağız içerisinde olan tükürük diş macununu köpürtmek için yeterli olur.

Fazla diş macunu dişlerin çizilmesine yol açar (Yanlış)

Diş macununu fazla kullanılması diş minesine zarar vermemektedir. Yalnızca diş macunu içerisinde yer alan büyük granüller dişlerin çizilmesine yol açmaktadır. Bu sebeple küçük granüllü veya granülsüz diş macunu kullanmak gerekiyor.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*