Astral Seyahat Nedir?

astral seyahat, astral seyahat ne demek, astral seyahat nasıl yapılır

Halk arasında ruhun bedenden ayrılması olarak da tanımlanan astral seyahat birçok kişinin oldukça ilgi çekici bulduğu bir konudur. İddialara göre kişinin ruhu uyku sırasında bedeninden ayrılıp farklı boyutlarda yolculuk yapabilir. İnanışa göre kişi uykusu sırasında fiziken yatağında olsa da ruhen istediği ülkeye, bölgeye gidebilir hatta birçok kişiye göre gezegenler arası yolculuk dahi yapabilir. Tabii ki birçok kişi de bu durumun aslında böyle olmadığını kişinin aslında oldukça gerçekçi bir rüya gördüğü için böyle düşündüğünü de savunmaktadır.astral seyahat, astral seyahat ne demek, astral seyahat nasıl yapılır

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat tanımını ortaya çıkmaya başladığı ilk zamanlarda bunun nasıl yapılacağı konusunda da Bedenin Dışına Yolculuk şeklinde tanımlanmıştır. Bu adımları kısaca incelemek gerekirse;

  • Kişinin öncelikle rahatlaması gerekir. Bu sadece fiziki değil aynı zamanda ruhen de olmalıdır. Yani bunalımda olan bir kişinin astral seyahat yapması pek mümkün değildir.
  • Kişinin tam olarak uykuya dalmaması gerekir yani yarı uyur yarı uyumaz şekilde olmalıdır. Bunun için de daha önceden çalışması gerekebilir çünkü bu durum da oldukça zordur.
  • Zihinsel olarak bu seyahate hazırlıklı olmanız gerekir ve bunun için sürekli aklınızdan bu seyahati geçirin.
  • Kişi bu adımları uyguladıktan sonra etrafında ufak bir titreşim hissetmeye başlayacaktır. Bu titreşim doğru yolda olduğunuza işarettir ve bunun için dikkati dağıtmadan adımlara devam edin.
  • Kişinin ruhu yavaş yavaş bedeninden ayrılmaya çalışacaktır. Bu durumda siz de zihinsel olarak bu durumu düşünüp destek olmanız gerekmektedir.
  • Tüm bu adımlardan sonra son adım kaldırma adımı olacaktır. Ruh yavaş yavaş kalkacak bu durumda sakin olup ruhun bedenden kaymasına odaklanmanız yeterli olacaktır.

Tabii ki bu tür adımlar söylense de bazı kişiler bu adımları uygulayarak astral seyahat yaptıklarını iddia etmiş olsalar da bunun bilimsel bir karşılığı bulunmamaktadır.

Bazı kişiler astral seyahatte gezilen dünyanın gerçek dünya olmadığını iddia etse de bazı kişiler de örneğin ciddi bir ameliyat sırasında astral seyahat yaptığını ve kendi ameliyatını izlediklerini iddia ederler. Fakat bu iddialar hiçbir zaman ispatlanamamıştır ve bu sebeple de astral seyahatin bilimde ya da herhangi bir yerde geçerliliği yoktur.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*