Bağırsak Gazları Nedenleri Ve Hazımsızlık

bağırsak gazı, bağırsak gazı nedenleri, hazımsızlık nedenleri

Hazımsızlık, bir beslenme bozukluğunun sonucu oluşmakla birlikte; bir sindirim sistemi hastalığının da işaretçisi olarak bilinmektedir. Besinler içerisindeki hava tanecikleri, besinlerle birlikte mideye geldikten sonra, sindirim olduktan sonra bağırsaklara geçer. Burada gazlar bağırsağa geldiği için hastalık için sorun teşkil eder ve bağırsak gazı oluşmuş olur.bağırsak gazı, bağırsak gazı nedenleri, hazımsızlık nedenleri

İşte Bağırsak Gazlarını Gideren Bitkiler ve Bitkisel Çözümler
1)1 Tutam papatya,1 tutam nane ve 3 tutam adaçayı 1 litre suya konulup kaynatıldıktan sonra meydana gelen ilaç pekmez ile tatlandırılarak günde birkaç sefer içilmelidir

2) 1 Su bardağı kadar kaynar suya 1 tatlı kaşığı kadar anason atılıp karıştırıldıktan sonra hafif tatlandırılarak içilmelidir.

3)5-10 gram acıağaç 1 litre suya konulup yemeklerden sonra 1 tatlı kaşığı kadar içilmelidir

4)2 Tutam biberiye 1 litre suya konup kaynatıldıktan sonra yemeklerden sonra yarım fincan içilmelidir.

5)1 Litre suya 50 gram kadar anason tohumu konup kaynatıldıktan sonra 8 saat arayla günde 3 defa 2 hafta süreyle içilmelidir.

6)Kediotu,papatya,nane,Frenkkimyonu ve rezene tohumlarının her birinden 20 şer gram karıştırılıp bu karışımdan yaklaşık 2 çay kaşığı kadar alınarak bir fincan kaynar suda 15 dakika demlendikten sonra 6 saat arayla günde 4 kez içilmelidir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*