Bayan Psikolog İstanbul Hakkında Bilinmesi Gerekenler

bayan psikolog, istanbul bayan psikolog, bayan psikoloğun farkı nedir

Bireyler farklı rahat edebilme ve güvenebilme seviyelerine sahiptirler ve birlikte çalıştıkları psikolog ya da terapistin erken, kadın veya genç, yaşlı olmasına bağlı olarak farklı tercih haklarına sahiptirler. Bu tercihlere uzman bir yaklaşımla bakıldığında olabildiğince saygı duyulması gereklidir. Çünkü bir psikolog kendisine başvuran kişiye onu en rahat hissedeceği koşulları sağlamak ve onun lehine olanı amaçlamalıdır. Terapinin sosyal anlamda rahatlık sağlama kısmı konusunda size yardımcı olan bayan psikolog İstanbul hakkında düşünceleriniz, size sağlanan ortama ve şartlara göre değişmekte ve birçok birey kadın psikolog ile psikologa karşı yargı ve korkuları konusunda daha sakin bir tutum sergilemektedir.bayan psikolog, istanbul bayan psikolog, bayan psikoloğun farkı nedir

Terapist ya da psikolog seçimi

Bir psikologa başvurmaya karar verdikten sonra hangi psikologa başvurmanız gerektiği konusundaki araştırmalarınızda psikologunuzun size söyledikleri kadar iç sesinizin de ne söylediği önem arz etmektedir.

Bayan psikolog seçimi

Bayan psikolog seçimi ve nedenlerine basit bir örnek vermek gerekirse cinsel istismara uğradığı için psikolojik destek almak isteyenler genelde istismarı yapan kişiden farklı cinsiyette bir psikolog ile danışmanlık ve destek sürecine başlamak bu sayede kafasında karşı cinsiyete karşı duyduğu korkuları ve güvensizlik sorunlarını aşmak ister. Terapi açısından bakıldığında mantıklı bir tercih olan bu tutum, sosyal hayata da uygulandığında yani seans bitip hayatınıza atıldığınızda da etkilerini göstermelidir. Söz gelimi size en rahat hissettirecek koşulları ile bayan psikolog İstanbul hakkında alternatiflerinizi değerlendirerek iyi bir terapist ile çalışmak en iyi gelecek destektir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*