Bayan ve Erkek Saç Ekimi

bayanlarda saç ektirme, kadın saç ekimi, saç ekimi yapımı

Saçlı derideki her problem saç ekimi ile çözülmez. Bazen medikal tedaviler yapmak gerekir. Onlar da saçlarda bir takım iyileşmeler sağlanıp saç ekimine çok uzun bir süre gerek de duyulmayabilir.

Ama erkeklerdeki dökülmeler, a’dan f’ye kadar dediğimiz altı tane evre var. Bu altı evrenin a evresinden f evresine kadar erkek tipi dökülmesi var ise, saç ekilebilecek bir boşluk var ise ekilir. Az yada çok.bayanlarda saç ektirme, kadın saç ekimi, saç ekimi yapımı

Bayanlarda ise biraz karışık bir durum var. Onlarda 3 evre var sadece. 1. evrede çok az bir incelme var, 3. evrede baya bir bayanlarda da kaybedildiğini görürüz. Orada 2. ve 3. evreye saç ekimi yapılabilir fakat 1′e yapılamaz. 2′ye ve 3′e de yapılabilir fakat onda da şart bayanların ensesinde bize verilebilecek kadar saç var mı yok mu buna bakılır. Bayanlarn ensesinde her zaman da o saç olmuyor o zaman saç ekimi yapılamıyor. Başka çareler üretilmeye çalışılıyor.

Saç ekimi klasik anlamda yani erkek tipi dökülmenin olduğu kişilere tabii rahatlıkla uygulanabilir. Hiç kimsenin özellikle de maddiyatı olan hiç kimsenin saç ekimi istemiyorum diyebileceğini düşünmüyoruz.

Ama acaba risk var mı bu operasyonda? Saç ekiminin şöyle tıbbi olarak insan sağlığına zarar verecek bir riski yok. Yeter ki ehil eller tarafından yapılsın. Yani hasta önce çok güzel sorgulansın.

Hastanın yurtdışında yaşaması dahi onun çok iyi sorgulanmasına, analiz edilmesine, çünkü farklı iletişim formlarından hastalar hakkında pek çok bilgiye sahip olunuyor onların herhangi bir hastalığı var mı yok mu onları çok rahatlıkla öğrenilebiliyor. Oraya çok rahatlıkla yapılması gereken tetkikler gönderilebiliyor. Onlar bulundukları yerlerde yada Türkiyeye geleceklerse buraya geldikten sonra bazı basit kan tetkiklerini ama çok önemli kan tetkiklerini yaptırabiliyorlar.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*