Bit Tedavisinde Yapılması Gerekenler Neler?

bit tedavisi yapımı, bit tedavisi nasıl yapılır, bit tedavisinde nelere dikkat edilmeli
  • öncelikle kişinin kafasında saç bitinin tespit edilmesi gerekiyor. Saç biti tespit edildikten sonra zaman kaybetmeden eczaneye giderek uygun bit ilacını temin etmelisiniz.
  • Satın aldığınız bit ilacını prospektüsüne uygun bir şekilde uygulanması gerekir. Aksi taktirde etki etmez ve bitlerden kurtulmanız mümkün olmayacaktır.bit tedavisi yapımı, bit tedavisi nasıl yapılır, bit tedavisinde nelere dikkat edilmeli
  • saçın temiz olması yani kirden ve yağdan arınmalısınız. Saçı yağlanmasına sebep olacak krem ve ya benzeri kozmetik ürünlerini kullanmamalısınız. Saçınızı tamamen kuruttuktan sonra bit ilacını uygulayın.
  • Bit ilacı sayesinde saçınızda asalak yaşayan bitlerden kurtulmanız mümkün olur, fakat sirkelerden kurtulmanız bu şekilde mümkün olmayacaktır. Saçlarınız üzüm ve ya elma sirkesiyle durulayın. Bitlerden kurtulurken uygulanması gereken yöntem ise sirke ile su oranı eşit olmalıdır. Böylelikle kurtulursunuz. Tüm bunların sonrasında sıkı dişlere sahip bir tarak yardımıyla ya da bit tarağı ile saçlarınızı iyice tarayın. Bunu yaparken sizlere yardım edebilecek biri bulunuyorsa oldukça iyidir. Bunun sebebi ise arka ve ya ense bölümü zor yapılabilir.

Bit yumurtası Hususunda Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

  • aileden birinde bu şüphe varsa tüm aile bireyleri koruma önlemi almak zorundadır. Yalnızca bit bulaşmış kişi değil diğer kişilerde temizliği gerçekleştirmesi lazım.
  • kullanılmakta olan tarağın ve yahut benzeri eşyaların atılması tavsiye edilir veya bit şampuanı ile iyice yıkanmasına dikkat etmelisiniz. En iyi çözüm atılmasını sağlayacaktır.
  • Kullanılan yastık kılıfı, havlu, çarşaf, penye, külot, tişört, atlet, pantolon, gömlek gibi eşyalar ve ya kıyafetler yüksek derece ısıda yıkanması gerekir. Yıkana bilmesi mümkün olmayan eşyaları ise bir torbaya koyup ağzını sıkıca kapatın. Yaklaşık 1 hafta boyunca böyle bekletilmesi gerekmektedir. Bitler varsa böylelikle atılmış olur. Sirkeden kurtulabilmek için mucizevi öneriler ise;
  • Eczaneden alınmış olan bit ilacını kafanıza uygulamalısınız. Bu uygulamadan sonra saçlarınızı duştayken üzüm ve ya elma sirkesiyle durulamanız oldukça mühimdir. Buda oldukça etkili bir yöntemdir. Duruladıktan sonra sıkı dişli tarak ile tarayın. Bu işlemi 3-4 gün tekrar etmelisiniz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*