Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

burun estetiği, burun estetiğinde önemli noktalar, burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler

Dünyada en sık gerçekleştirilen estetik ameliyatların başında gelen burun estetiği ameliyatını olmak istiyorsanız aşağıda ki soruların bir kısmını yada tamamını hatta daha fazlasını soruyor olabilirsiniz. Bende aklıma gelen, hastalarımın sıklıkla sorduğu soruları bir araya topladım ve tek tek cevapladım. Umarım size de yardımı olur.

burun estetigi ankara sssBurun estetiği ameliyatı olabilmem için yaşım uygun mu? Textbook’larda burun estetiği ameliyatının yapılabilme yaşını 18 olarak yazar. Sebep olarak da yüz gelişiminin tamamlanması gerektiğini, daha erken yapılırsa yüz gelişimini olumsuz etkileyebileceğini belirtir.burun estetiği, burun estetiğinde önemli noktalar, burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler
İstediğim gibi bir burnum olacak mı? En önemli konulardan biridir. Çünkü elde edilecek sonucu ömrünüz boyunca yüzünüzde taşıyacağınız bir ameliyattır. Öncelikle nasıl bir burun istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Biz kliniğimizde size daha fazla yardımcı olabilmek için 3D Vectra Teknolojisi ile üç boyutlu fotoğrafınızı çekerek yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üç boyutlu fotoğrafınız üzerinde sizin yüzünüze en uygun şekilde sizinle birlikte planlama yapıyoruz ve nasıl bir sonuca ulaşacağımızı görebiliyorsunuz. Burada gösterilen sonuç %90-95 elde edebileceğimiz sonuç oluyor.
Petek Dinçöz’ün burnu bana olur mu? Artık çok azalmış olmasına rağmen bazı hastalarımız ellerinde bazı ünlülerin fotoğraflarıyla gelip “Ben burnumun böyle olmasını istiyorum” diyorlardı. Böyle bir şeyin olmaması gerektiğini, yüzün bir bütün olduğunu, burnun da bu bütünün bir parçası olduğunu unutmamalıyız. Elde edilecek burun; sizin yüzünüze uygun, yüz oranlarınızı bozmayacak, yüzünüze yakışacak bir sonuç olmalıdır. Ayrıca burun derisi kalınlığı, burun aksı gibi daha detaylı değerlendirilmesi gereken durumlar bazen bizim işimizi de zorlaştıran faktörler olarak karşımıza çıkmaktadır. O nedenle her hastaya aynı sonuç vaat edilemez.
Erkekler de burun ameliyatı daha mı zor? Erkek ve kadınlarda burun estetiği ameliyatı tekniklerinde fark olmamakla birlikte cilt, kıkırdak ve kemik dokuda kalınlık ve direnç farkları vardır. Bu farklar dikkate alınarak operasyonları planlarız. İyileşme süreleri arasında da bir fark olmadığını belirtmek gerekir.
Burun ameliyatı olmadan önce bana nasıl olacağını bilgisayarda gösterebilir misiniz? Elbette. Sadece Ankara’da kliniğimizde olan 3D Vectra teknolojisi sayesinde üç boyutlu fotoğrafınız üzerinde nasıl bir sonuç elde edebileceğimizi size gösterebiliyoruz. Bu sayede sizde her hangi bir sürpriz ile karşılaşmıyorsunuz. Gösterdiğimiz görüntü de %90-95 elde edebileceğimiz bir görüntü oluyor.
Burun ameliyatı olmadan önce size fotoğrafımı göndersem bana nasıl bir sonuç olacağını gönderebilir misiniz? Maalesef mümkün değil. Biz sadece üç boyutlu görüntü üzerinde size sonucunuzu gösterebiliyoruz ve bu görüntüyü de ancak siz kliniğimize geldiğinizde burada çekeceğimiz üç boyutlu resminiz üzerinde yapabiliyoruz.
Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer? Estetik burun ameliyatının süreleri genellikle ameliyatı yapan kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 2 saat süren bir ameliyattır.
Morluk olacak mı ve olursa ne zaman geçer? Veya daha hızlı geçmesini sağlayabileceğim bir ilaç varmı? Özellikle burun kemiklerine müdahale edildiği zaman sık görülen bir problemdir morluk. Olmaması için bir çok tedbir alır ve size de tavsiyelerde bulunuruz ama bazen önüne geçemeyiz. Morluk olursa %80 10 gün içinde yani alçı çıkana kadar geçer. Eğer bu sürede geçmez ise 15 gün içinde tamamen geçer. Piyasada morluk önlemek ve gidermek için bulunan Arnica veya Auriderm XO gibi kremler faydalı olabilmektedir.
Ameliyattan sonra şişlik olur mu? Olursa ne zaman geçer? Burun estetiği ameliyatından sonra yüzünüzde, göz altınızda şişlik olabilir. Bu şişlikler genellikle 10-15 gün içinde geçerler. Burunda ki şişlikler ise yavaş yavaş iner. Tamamen geçmeleri 9 ay bir yılı bulabilir. Bazı dönemlerde asimetrik şişlikleriniz olabilir. Bu durumda burun hafif eğri dahi görünebilir. Bu görüntünün net olarak değerlendirilmesi ise yine 9 ay bir yıldan önce yapılmamalıdır.
“Nefes alma sorunum var” Bu problemim estetik ameliyat ile birlikte yapılabilir mi? Estetik burun ameliyatı adı üzerinde sadece burnunuzun şekline yönelik bir ameliyattır. Ancak eğer solunum probleminiz de varsa ve birlikte düzeltilirse bu ameliyata septorinoplasti ameliyatı denir. Elbette ki birlikte gerçekleştirilebilir. Bunun için doktorunuz sizden ameliyat öncesinde tomografi isteyebilir ve ameliyat planınızı bu yönde yapar. Septorinoplasti ameliyatı estetik ameliyata göre biraz daha uzun sürebilir. İyileşme süreçleri açısından bir fark yaratmaz.
Ağrısız Burun Ucu Estetiği
Burun ucu estetiği ameliyatı klasik burun ameliyatından farklı olarak burun sırtına ve burun kemiklerine dokunulmadan, sadece burun ucunun problemlerinin düzeltildiği estetik ameliyat şeklidir ve yine burun estetiği ameliyatından farklı olarak göz altlarında morarma olmaz, burun kemik yapısının şekli de genellikle değişmez.

Burun ucu estetiği ameliyatı her hastaya, her probleme uygulanamaz. Bunun kararını ancak estetik cerrahınız ile birlikte alabilirsiniz. Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Beraberinde solunum probleminiz varsa o da aynı ameliyatta düzeltilebilir. Burun içinde tampon ve burun sırtında alçı ile ameliyatınız sonlanabilir. Ameliyat süresi normal burun estetiği ameliyatına göre daha kısadır ve iyileşme süreleri de daha hızlıdır.

Sadece burun ucu estetiği ameliyatı ile;
Burun ucu geniş ise daraltılabilir,
Burun ucu açıları düzenlenebilir,
Burun ucu yüksekliği azaltılabilir veya artırılabilir,
Burun kanatları daraltılabilir veya genişletilebilir,
Burun ucu kaldırılabilir,
Burun dikey uzunluğu kısaltılabilir,
varsa Solunum problemleri, septum deviasyonu, konka problemleri düzeltilebilir.
Burun ucu estetiği ameliyatında burun kemeri nadiren (çok küçük kemerler) törpülenebilir.
Burun ucu estetiği için uygun olmayan birine burun ucu estetiği ameliyatı uygulanırsa kısa, künt bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak içinde operasyon öncesi planlama aşamasında estetik ameliyat tasarımı yapmak doğru olur.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*