Burun Estetiğinin Yaş Aralığı Kaç Olmalıdır?

burun estetiği yaptırma, burun estetiği nasıl yapılır, burun estetiğiyle burun güzelleştirme

Burun estetiği yapılacak olan kişilerde yaş sınırlaması belirlenmiştir. Genellikle erkek ve bayanların yaş sınırlanması belirlenmiş olup o yaşta ameliyatlar uygulanmaktadır. Bayanlar için 17 yaşın uygun olması erkeklerde ise 18 yaşı aralığı göz önünde bulundurulmaktadır. İnsanların ergenlik çagını tamamlaması burun estetiği ameliyatlarında için çok önemli olmaktadır. Ergenlik çagını tamamlamadan yapılan ameliyatlar sonrasında kemiklerde sorun çıkabilmektedir. Bu yüzden belirlenen yaş ağırlığı çok önemlidir.burun estetiği yaptırma, burun estetiği nasıl yapılır, burun estetiğiyle burun güzelleştirme

Burun estetiği ergenlik çagını tamamlamadan yapılmışsa burunda eğrilen kemikler ve kıkırdakların oluşması görülebilmektedir. Bazı gençler ergenliğini tamamlamadan hemen estetik ameliyatlara aceleci karar vermektedir. Bu kararları ileriki yaşlarda değişik problamlerle karşılaşmalarına neden olabilir. Bu yüzden insanlar burun estetiği konusunda karar verirlerken iyi düşünmelidirler. İleride problem yaşamamaları için yaş aralığını göz önünde bulundurarak dikkatli karar vermelidirler.

Ergenlik çagına dikkat edildiği kadar üst yaş sınırınada dikkat edilmelidir. İleriki yaşlarda burun estetiği yaptıracak  kişilerin estetik yaptırmaları konusunda sağlıklarını tehlikeye atacak durumlardan kaçınmaları gerekmektedir. Ameliyat öncesi ve sonrası uygun koşulların sağlanması gerekir. Fiziksel yapısı ve kemiklerin yapısının burun estetiği için uygun olması gerekmektedir.  Bunu dışında da burun estetiği yapılması gerken sağlık sorunlarında da ameliyatın geçiktirilmeden yapılması gerekir. Estetik yaptıracak kişilerin ilk önce sağlık durumlarını tehlikeye atmaları önemli olmalıdır. Güzel görünmek için hayatlarını karartacak kararlar vermemelidirler.  Estetiğin ilk amacı görsellik değil sağlık olmalıdır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*