Dikkat eksikliği tedavisi nasıl yapılır?

dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir, dikkat eksiliği sorunu, dikkat eksiliğini tedavi etme

Dikkat eksikliği günlük işlerde kafasını bir yere odaklayamayan ve kendisine verilen işi tam performansı ile yapamayan insanlarda olan beyinsel ve psikolojik bir hastalıktır. Düşünme yetisine dayalı beynin iş gördüğü işlerde çalışanlarda önündeki işi gerektiği zamanda yapamama veya işi ile ilgili çözümlemeler getirememe gibi şikâyetler sıkça duyulur. Öğrencilerde ise yeni okula başlayanlarda derslere ilgisizlik ve ev ödevlerini yapmama şikâyetleri dikkat eksikliği problemine işaret ediyor.dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir, dikkat eksiliği sorunu, dikkat eksiliğini tedavi etme

En büyük tedavisi psikologların denetimindeki zihinsel gelişim uygulamaları ve terapileri olan dikkat eksikliği tedavisi bitkisel olduğunda büyük rol oynuyor. Zihnin çabuk yorulması, dikkatin bir yere uzun süre verilememesi ve benzeri durumlarda yediğimiz bitkisel yiyeceklerin epey bir tedavi etkisi bulunuyor.

Hangi bitkiler neye iyi gelir;

  1. Ceviz

Ceviz zihinsel gelişim için en çok önerilen bitkilerdendir. İçerisindeki gümüş iyonu zihnin güçlenmesini ve açılmasına yardımcı olur. Cevizin ballı karıştırılarak yenilmesi tavsiye edilir. Ceviz yaprağının ıhlamurla beraber kaynatılarak balla tatlandırılması ile yapılan çayın ise sinirleri kuvvetlendirici etkisi bulunuyor.

  1. Bergamot

Bergamot esansı olarak geçen karışımın zihindeki sinir sistemlerini güçlendirerek beynin güçlenmesi ve açılması sağlanır.

  1. Hurma

Hurmada bulunan birçok vitamin, mineral ve özellikle fosfor sayesinde beyin dostudur. Hurmanın tek tüketilmesi, polenli hurma macunu yemek, hurma kahvesi içmek sinir sistemi için faydalıdır. Zihnin çabuk yorulmasını engeller zihni açar.

Bitkisel tedavinin önemi;

Dikkat eksikliği tedavisi bitkisel olmalıdır; bunun önemi epey bulunmaktadır. Özellikle zihin egzersizlerini yaparken bu besinlerinde tüketilmesi tedavinin hızlanmasına ve dikkat eksikliğinin giderilmesine yardımcı olur.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*