Erkeklerde Genital Bölge Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Genitel bölge temizliği, jilet ile genitel bölge temizliği, tüy dökücü ile genitel bölge temizliği

Ergenlik çağının gelişi ile birlikte erkek bireylerin testislerinin üzerinde ve penisinin etrafında kıllanmalar görülmektedir. Bu kıllanma uzun yıllar öncesinden atalarımızın genetik kodları sayesinde günümüze kadar gelmiş bir doğal değişimdir. Ergenlik dönemine gelen birey genital bölgesinde oluşan kıllanmayı gidermek zorundadır. Aksi halde bu bölgede aşırı kıl büyümesi görülmekte ve cinsel organı rahatsız eder bir hal almaya başlamaktadır. Genital bölge temizliği yapımı birkaç farklı şekilde yapılabilmektedir.Genitel bölge temizliği, jilet ile genitel bölge temizliği, tüy dökücü ile genitel bölge temizliği

Genital bölge temizliğinde jilet ve tıraş köpüğü kullanabilirsiniz. Ilık su ile hafifçe ıslattığınız genitel bölgenize fırça veya eliniz ile tıraş köpüğü veya sabunu uygulayın. Uygulayacağınız tıraş köpüğü veya sabunu o bölgedeki kılların köklerine nüfus edecek ve kılları yumuşatacaktır. Yumuşayan kıllarınızı tıraş bıçağı yani jilet ile kolayca sanki sakal tıraşı oluyormuşçasına kesebilirsiniz. Bu işlemi yaparken çok dikkatli olmanız ve cinsel organınıza zarar vermemeye özen göstermeniz yararınıza olacaktır. Çok uzak olmayan zamanlarda genitel bölge temizliği yaparken cinsel organının neredeyse yarını kesen ergen bireyler olduğu haber bültenlerine yansımıştır. Bu sebepten dolayı mutlaka dikkatli bir şekilde temizliğinizi yapın. Genitel bölge temizliğinizi yaptıktan sonra duş almanız tam anlamıyla temizlenmenizi sağlayacaktır.

Genitel bölge temizliğiniz için jilet kullanmak istemiyorsanız ya da sık sık tıraş bıçağı ile cinsle organınızın etrafını temizlemek istemiyorsanız tüy dökücü sprey ve kremlerden faydalanabilirsiniz. Organınızın etrafını saran kılları ortadan kaldırmak üzere satın alacağınız tüy dökücüleri kullanım şekillerine sadık kalarak kullanabilirsiniz. Bir süre sonra kılların döküldüğünü ve bir sonraki çıkma anında daha az çıktığını görebilirsiniz.

Cinsel organın etrafının temizlenmesi hem sağlık hem de cinsel ilişki anı için faydalıdır. Sağlık açısından genitel bölgenizde sorun oluşmasını engellemeye yarayan cinsellik bölgesi temizliği aynı zamansa seks hayatınızı da olumlu etkileyecektir.  Oral seks seven bir erkekseniz partneriniz penisinizi ağzına aldığında kıllarla savaşmak yerine size haz yaşatmaya odaklanabilecektir. Hem organınızın temiz görüntüsü partnerinizin iğrenme ihtimalini daha da azaltacak, tümüyle ilgisini penisinize vermesini sağlayacaktır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*