Estetik Cerrahi Sınır Tanımıyor

estetik operasyonlar, vajina beyazlatma, dudak kaldırma estetiği

Teknolojik gelişmeler tıp alanında da sınır tanımıyor. Estetik alanda yapılan işlemler artık cerrahi operasyonları çoktan geri bıraktı. Neşter ve kan bu tür ve tıp da birçok operasyonlarda artık yok. Estetik müdahalelerde de aynı yöntemler uygulanmakta ve çok daha kısa sürede iyileşmeler gerçekleştiği gibi aynı anda birkaç estetik müdahalelerde yapılmaktadır.

 Vajinal Kararma Nedir? Vajinal Kararma Neden Oluşur?

 Genital bölgede oluşan kararmalar estetik açıdan çok can sıkıcı bir durumdur. Bunun birçok sebepleri olabilir. Hormonsal değişiklikler özellikle hamilelik döneminde kadında östrojen yani kadınlık hormonundaki artışlar, terleme, yanlış uygulanan tüylerden arınma yöntemleri genital bölgede kararmalara neden olurlar.estetik operasyonlar, vajina beyazlatma, dudak kaldırma estetiği

 Vajina Beyazlatma Nedir Nasıl Uygulanır?

 Genital bölgedeki kararmalara çözüm olarak bir takım doğal kürler uygulanmaktadır. Ancak yoğun oluşmuş kararmalara doğal kürler her zaman cevap vermeyebilir. Plastik cerrahiye gerek kalmadan vajina beyazlatma, lazerle 20-25 dakika da gerçekleştirilmektedir. Anestezik etkili kremle 20-25 dakika işlem tamamlanır. Genel anesteziyi gerektirecek bir ağrı hissedilmediği için bu uygulama lokal anestezi ile rahatlıkla yapılmaktadır. Lazerle derinin en üst bölgesi olan dermiş tabakasının soyulmasıyla işlem tamamlanır. Kararmaya neden olan melanin pigmentine uygulanan darbe sonucunda kararma ortadan kaldırılır. Tek bir seansla beklenen sonun alındığından tekrar yapılmasına gerek kalmaz.

 Dudak Kaldırma

 Yaşa bağlı olarak sarkmalar ve dudak bölgesindeki kasların gevşemesi ile dudaklarda düşme meydana gelir. Dudak kaldırma işlemi de aslında bir cerrahi müdahaledir. Ancak kesmeden sadece dikişlerle üst dudak buruna dikişlerle asılır. Bu işlem de burun ile dudak arasındaki mesafe de kısalır ve dolayısıyla yüzde bir gençleşme görüntüsü yaratır. Üst dudak normal boyutlara göre ince ise onun için de doku eklemesi yapılarak dudak hem kaldırılır hem de buruna asılır. Bu estetik işlem beş yıl rahatlıkla ve hiçbir sarkma düşme yaşamadan kullanılır.

 Boyun Germe İşlemleri

 Boyun bölgesi yaşlanma belirtilerinin en çok görüldüğü bölgedir. Yaşa bağlı kırışıklık ve sarkmalar olduğu gibi, bazı kişilerde bu durum genetik olarak da görülmektedir. Uzmanlar boyun germe estetik işlemleri ile yüz germe estetik işlemlerinin birlikte ele alınması gerektiğini söylüyorlar. Çünkü yüzde de yaşlanma belirtileri varsa, birini yapmak istenilen sonucu vermeyebilir. Birlikte uygulanan işlemler sonucunda çok etkileyici ve gözle görülür gençleşme ortaya çıkar.

 Boyun Germe İşlemi Ameliyatsız Yapılıyor mu?

 Boyun germe işlemleri, ameliyatsızda gerçekleştirilebilmektedir. Örümcek ağı estetiği, ultherapy, mezoterapi ve PRP uygulamaları ile de yapılmaktadır.

 Cerrahi Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 Cerrahi boyun germe ameliyatları daha çok hastane ortamında genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Kulak arkası ve saç bölgesi kesilerek fazlalık sarkan deri gerginleştirilir. Hastanede yatmadan veya 1 gün yatırılmaktadır. Birkaç gün sonra ödemlerin geçmesi beklenir ve sonuç mükemmeldir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*