Estetik Diş Hekimliği İle Güzel Gülüşler Kazanın

implant, Estetik diş hekimliği, normal diş hekimleri

Güzel bir görünüm, tarih boyunca herkesin arzu ettiği bir şey olmuştur. Güzel bir görünümün en önemli unsurlarından biri de, sağlıklı, düzgün ve parlak dişlerdir. Sırf ağız sağlığına güvenmediğinden dolayı gülemeyen, hatta rahatlıkla konuşamayan bireyler mevcuttur. Bunun yanı sıra, kişinin ağız ve dii yapısı doğuştan veya sonradan meydana gelen bir olay/kaza sonucu bozulmuş olabilir. Bunlara örnek olarak kırık ve renklerini kaybetmiş dişleri gösterebiliriz. İşte estetik diş hekimliği, normal diş hekimliğinden farklı olarak bu noktalara yoğunlaşır. İkisinin arasındaki farkı bir örnekle anlatmak gerekirse, normal diş hekimi çürük bir dişi tedavi eder ve işini bitirir. Güzel görünüp görünmediği ile ilgilenmez. Önemli olan, sağlıklı bir şekilde tedavi edilmiş olmasıdır. Estetik diş hekimliği ise buna ek olarak güzel görüntüyü hedefler. Yani diş hem tedavi edilmeli, hem de güzel görünmelidir. Bu nedenle zaman zaman estetik diş hekimliği “gülümseme tasarımı” olarak da adlandırılır.

Her Diş Hekimi Estetik Diş Hekimi Olur Mu ?

implant, Estetik diş hekimliği, normal diş hekimleriAncak sadece bu örnek ile düşünmek, estetik diş hekimliğini basite indirgemek olur. Estetik diş hekimleri de normal diş hekimleridir. Normal diş hekimlerinin yaptığı her şeyi yaparlar. Bu yüzden, herhangi bir diş hekimi estetik diş hekimliği yapabilir. Fark, uzmanlaşma noktasında yatmaktadır. Kimi hekimler, estetik uygulamalara daha ağırlık verir ve bu konudaki bütün gelişmeleri takip eder. Kimi hekimse sadece tedavi yöntemlerine yoğunlaşır ve estetik görüntüyle ilgilenmez. Biri diğerinden daha iyi olmadığı gibi, biri diğerinden daha iyi doktor da değildir. Her iki branşın da ayrı ayrı önemi ve değeri vardır. Bu noktada, hastanın ihtiyaçları önem taşıyacaktır.

implant, Estetik diş hekimliği, normal diş hekimleriHer iki branş da, birbirlerine yardımcı olurlar. Örneğin diş tedavilerinde kullanılan kaplama yöntemleri ve kalitesi, estetik diş hekimleri sayesinde gelişmektedir. Yine örneğin çene kemiğinde implant için yuva açmanın yeni ve acısız bir yönteminden estetik uzmanlar da yararlanmaktadır zira bu durum kemik yapısını doğrudan ilgilendirir. Bir diş hekimi hem geleneksel ve hem de estetik uygulamalar yapabileceği gibi, sadece estetik uygulamalara da yoğunlaşabilir. Seçim hastaya ve hastanın isteklerine aittir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*