Estetik Nedir?

estetik, estetik ameliyatları, plastik cerrahi

Genel adı  ‘’ plastik cerrahi ‘’ olmakla beraber vücut üzerindeki çeşitli yapıların yeniden yapılması, onarılması ve şekillendirilmesi adına yapılan tüm estetik girişimleri kapsayan cerrahi girişimdir. Kozmetik ve estetik cerrahi,  plastik cerrahinin en bilinen kısımlarıdır.  Rekonstrüktif  (Saçlı deri, alın, yüz ve boyun bölgesindeki doku kayıplarının giderilmesi) ve estetik cerrahi olmak üzere iki ana kategoriye ayrılmıştır.

Estetik Nasıl ve Hangi Durumlarda Yapılır?

estetik, estetik ameliyatları, plastik cerrahiEstetik diğer bir adıyla kozmetik cerrahi vücut imajının daha güzel ve mükemmele ulaştırılmasını sağlamak için yapılan operasyon ve girişimler;  çeşitli kaza, hastalık veya doğuştan olan ve kişide fiziksel veya psikolojik rahatsızlık uyandıran hasarların iyileştirilmesi ve onarımı durumlarında yapılır. En yaygın estetik girişimlerinin başında gelenleri sıralamak gerekirse; burun düzeltilmesi , yüz yenileştirme, endoskopik yüz germe ve kaş kaldırılması, kulak kepçesindeki problemlerin düzeltilmesi, deride yara izi ve düzensizliklerin giderilmesi, saç ekimleri ,lazer uygulamaları, meme operasyonları ve aşırı derialtı yağ dokusunun azaltılmasına yönelik operasyonlar gelmektedir.

Genel Estetik Fiyatları Nelerdir?

Ülkemizde estetik fiyatlarını ilan ederek duyurmak yasalara aykırı kabul edilir ve bunun yanı sıra ülkemizde hiçbir özel sigorta ve devlet kurumu estetik ameliyatlarını prensip gereği karşılamamaktadır. Buna mukabil kişiler bu gereksinimleri için ihtiyaç kredisi kullanmaktadırlar. Fiyatı etkileyen unsurların çok olması genel  olarak estetik fiyatlarının yüksek olmasına sebebiyet vermektedir. Ameliyatın yapıldığı hastane, kullanılan standart malzemeler, hastanede kalış süresi, uygulanan anestezi şekli ve ameliyat öncesi ve sonrası size sunulacak hizmetler  fiyatı etkileyen başlıca unsurlar kabul edilirken bunlara ek bir çok etken de mevcuttur.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*