Evde Yapılabilecek Profesyonel Makyaj Hileleri

Makyaj hayatımızı renklendiren ve biz kadınların farklı görünmesini sağlayan önemli detaylardan biri. Hele ki işe giderken ve ya dışarı çıkarken her zamankinden daha farklı bir makyaj yapmak çoğumuzun istekleri arasında yer alıyor. Evde yapılabilecek profesyonel makyaj ise bizi güzellik salonundan çıkmışçasına farklı ve güzel göstermeye yetiyor. Eğer sizde evinizde profesyonel makyaj hileleri ile değişimin farkını yaşamak istiyorsanız detaylar sizinle…profesyonel makyaj hileleri, evde uygulanabilecek profesyonel makyaj hileleri, makyaj yaparken hile yapmak

Fondöteninizi İyi Seçin!

Profesyonel anlamda makyaj yapmayı planlıyorsanız ve fondöten seçimlerinizi yanlış yapıyorsanız güzel görünmeniz mümkün değildir. Cilt tonunuzdan daha koyu bir fondöten kullanmayın ve mümkün olduğunca cilt tonunuza yakın ya da cilt tonunuzdan bir ton daha açık seçin. Koyu tonlar profesyonel makyajlarda amatör bir davranış olacaktır. Kontür makyaj uygulamasında koyu tonları tercih edebilirsiniz. Ancak gündelik yaşamda bir ton açık renk fondöten ve pudra hayatınızı kurtaracaktır.

Bronzdan Yararlanın!

Yanınızda pudra ya da fondöten topluluğu ile gezmek istemiyorsanız ve acil bir işiniz varsa sadece sıvı bir bronzer alarak makyajınızı yapabilirsiniz. Yüzünüzdeki alanları doğru seçerek bronzerı kullanın ve makyajınızı tamamlayın. Bu sayede fondöten kullanmanıza ya da ruj kullanmanıza da gerek kalmayacaktır. Ruj şeklindeki bronzerlarda oldukça kullanışlı olacaktır.

Doğallık İçin Az Pudra!

Evde profesyonel makyaj uygulamak istiyorsanız ve pudra kullanacaksanız mümkün olduğunca pudra sürmekten kaçının. Pudra toz kıvamda olan bir makyaj ürünüdür ve bir kattan fazla sürdüğünüzde yüzünüzü yapmacık bir görüntüye boğacaktır. Bu nedenle sadelikten yana olun ve az pudra kullanın.

Kalıcı ve Doğal Bir Ruj İçin…

Dudaklarınıza pudra ya da makyaj süngerinizde kalan fondöteninizden biraz gezdirin. Daha sonra üzerine istediğiniz tonda ruj sürün. Hemen ardından dudaklarınızı bir peçeteye bastırın. Bu sayede rujunuz kalıcı olacak ve daha doğal duracaktır.

Maskaranızı Temizleyin!

Kirpiklerinizi dolgun ve kusursuz göstermek istiyorsanız maskaranızın fırçasını temizlemeyi unutmayın. Maskarayı kullanmadan önce bir peçetenin içerisinde iyice temizleyin ve maskaranızı sürmeye başlayın. Eskisinden daha güzel göründüğünüzü fark edeceksiniz. Makyaj hileleri ile birlikte makyajınızı temizlemeden önce yüzünüzdeki yağı bir peçete ile almayı unutmayın. Daha sonra makyajınız daha kolay çıkacaktır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*