Evlendikten Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

evlilik sonrası dikkat edilecekler, evlilikte dikkatli olunması gerekenler

Evlilik birçok kişinin hayalleri arasında yer almaktadır. Birçok kişi de zamanı geldiğinde bu hayalini gerçeğe dönüştürür. Aslına bakarsanız asıl hayat da bu noktadan sonra başlamaktadır. Evlendikten sonra tabiri caizse birbirinin yaşam tarzlarına yabancı iki kişi bir arada bir bakıma misafir hayatı yaşarlar. İlk günler oldukça güzeldir, yaşlıların dediği gibi tozpembe günler yaşanır. Ancak biraz zaman geçip de çiftler birbirine iyice alıştığında esas sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Bu sorunların ortaya çıkmaması için evlilik hayatı boyunca bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir.evlilik sonrası dikkat edilecekler, evlilikte dikkatli olunması gerekenler

Evlenildikten sonra mutlu bir evlilik sürülmesi için dikkat edilmesi gereken ilk şey çiftlerin birbirlerine karşı olan saygılarını ve sevgilerini devam ettirebilecek şekilde davranmalarıdır. Birbirlerinin görüşlerine saygılı olmak çiftler arasındaki saygıyı ve sevgiyi devam ettirebilmenin en güzel biçimidir. Eşiniz ile aranızda fikir ayrılıkları yaşarsanız yapmanız gereken şey tepki göstermek için baskıcı olmak değil de kendi görüşlerinizi sakin bir şekilde ona aktarmaktır. Sağlıklı bir şekilde iletişim kurmak mutlu bir yuva sahibi olmanın ilk şartıdır.

Evlendikten sonra dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise sorumlulukların paylaşılmasıdır. Çiftlerin bir aile halini alabilmesi için başta evin geçimini sağlamak olmak üzere her konuda beraber hareket etmeleri gerekmektedir. Çocuk sahibi olunduğu anda ise bu sorumluluk paylaşımı daha ciddi bir boyuta taşınmalıdır. Kadın çalışmıyorsa ev işleri ve çocukları ile ilgilenmeli, eşine gerekli manevi desteği sağlayarak ona destek olmalıdır. Erkek de çalışıp çocuklarına ve eşine ihtiyaçları olan şeyleri sağlamalıdır. Elbette ihtiyaç duyulan şeyler sadece maddi bir şekilde elde edilmemektedir. Manevi ihtiyaçlar için de yine birlik olunmalı ve gerektirdiği sorumluluk çift arasında paylaşılmalıdır.

Evli ve çocukları olan çiftlerin zaman zaman baş başa kalmak haklarıdır. Hatta bunu yapmaları günümüzde bir zorunluluktur. Çocukların dertleri, iş stresi vb. derken hayat bazen çekilmez bir hal alabilir. Bunun üstesinden gelmek için her şeyden biraz uzaklaşmak ve romantik anlar yaşamak her zaman için iyidir. Romantik bir akşam yemeğinin ardından iyi bir cinsel ilişki yaşanılarak çiftlerin birbirlerine olan bağlılıklarının pekişmesi sağlanmalıdır. Özellikle cinsel hayat çiftlerin sorunlarını çözmede çok yardımcı olmaktadır. Yapılan bazı araştırmalara göre cinsel birleşme sırasında sorunlarını konuşan çiftlerin daha mutlu bir hayatları olduğu gözlenmiştir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*