Genital Beyazlatma Nedir?

genital beyazlatma, genital bölge beyazaltma, genital bölge bakımı

Günümüzün ileri teknolojisi sayesinde artık sağlıkla ilgili birçok probleme çözüm bulunmuş, veba, sıtma, kolera, çiçek hastalığı gibi hastalıklar da neredeyse dünya üzerinden silinme noktasına getirilmiştir. Bu gelişmeler ile beraber geçmişten günümüze dek insan hayatında sürekli yer almış olan estetik operasyonlar da gelişmiştir. Geçmişte çeşitli ben alma operasyonlarından yüz şeklini değiştirebilen kaş ile oynamaya kadar varabilen, burundaki poliplerin alınmasından ileri gelen ameliyatlara kadar uzanan bir aşamada operasyonlar yapılırken bugün artık bu operasyonların yanı sıra transplantasyonlar, çeşitli implantlar gibi operasyonlar kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu nedenle bireylerin estetik seçenekleri de aynı yelpazede uzanmaktadır. Bu yelpazede yer alan bir güzellik uygulaması da genital beyazlatma olarak dikkat çekmektedir. Genital beyazlatma veya vajina beyazlatma olarak bilinen uygulamalar son dönemlerde kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.genital beyazlatma, genital bölge beyazaltma, genital bölge bakımı

 Genital beyazlatma nasıl yapılır?

 Genital beyazlatma ile ilgili en çok rağbet gören ve kullanıcılarının en çok memnun kaldığı yöntemlerden biri lazer ile vajina beyazlatma yöntemidir. Bu yöntemde çeşitli cihazlar kullanılmaktadır. Bu nedenle genelde kadınlar arasında hangi cihazın en etkili olduğu sorusu merak konusudur. Bu soru ile ilgili olarak en net bilgi uzmanlar tarafından alınmalıdır. Genital beyazlatmada bölgeye uygulanan lazer ile beraber bu bölgenin derisindeki pigmentler harekete geçirilmektedir. Harekete geçirilen pigmentler de çeşitli sebeplerden dolayı kararma yaşanan genital bölgede ki derinin renginde açılmaların sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Dokor tarafından da başarı ile uygulanmaktadır. Genellikle yüksek etkililikte ve güvenle uygulanan genital beyazlatma operasyonları maliyetinin de düşük olması ile son dönemlerde rağbet görmeye başlamıştır.

 Genital beyazlatma üreme sağlığı açısından zararlı mıdır?

 Genital beyazlatma her ne kadar son dönemde rağbet görse de, bu konu ile ilgili akıllarda hala devam eden sorular ve şüpheler yer almaktadır. Genital beyazlatmanın üreme sağlığı açısından olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*