Güve İlaçlama Servisi

güve ilaçlama, güve nasıl ilaçlanır, güve ilaçlaması

Güve, yaklaşık olarak 2-3 milimetre boyutlarında, oval kanatlı, altın sarısı renginde bir kanatlı türüdür. Küçük yapılıdırlar ve kelebeğe anatomik olarak benzetilebilirler. Kanatlarının üzerleri tüy ile kaplıdır ve kanatlarında pul tabakası vardır. Kelebekten, kanatlarının renklerini bulundukları ortama göre gizlenmek için değiştirmeleri ile ayrılırlar. Ayrıca da antenleri adeta radar gibidir ve kelebeklerden farklı olarak tırtıklıdır. Soğuğu sevmeyen bu canlılar kış aylarında ortamda pek bulunmazlar. Sıcağı sevdikleri için yaz mevsiminde yoğun olarak görülürler. Yaz mevsiminde görülmeleri artış gösterdiğinde beklemeden Güve ilaçlama servisi çağırılmalıdır. Güve ilaçlama yaptırılan alana uzun süre haşere girişi engellenmiş olduğu gibi sağlığınızı tehdit edebilecek mikroplardan da arınmış olacaksınız.güve ilaçlama, güve nasıl ilaçlanır, güve ilaçlaması

Güveler genel olarak otçuldurlar ancak, etçil olarak beslenenleri de vardır. Diğer haşereler gibi yumurtlayarak çoğalırlar. İlk olarak küçük bir kurtçuk olurlar, daha sonra da kelebeğe benzer bir hal alır, larvalarını koza içerisine bırakarak, senede yaklaşık 7 defa ürerler ve bu yumurtalarını kıyafetlere, yorganlara bırakırlar.

Beslenmek için bulundukları ortamdaki maddelerden faydalanırlar. Beslenmek için insan ve hayvanları ısırıp, kanlarını emmeyi tercih etmezler. İnsan vücuduna doğrudan zarar vermezler fakat maddi olarak büyük kayıplara yol açarlar. Ev içerisinde bulunan yorgan, halı, yastık, kıyafetleri ısırarak zarar verirler. Işıklı ortamı ve ışığı sevmedikleri için, genellikle geceleri beslenirler. Bu bakımdan kelebeklerden yine ayrılırlar ve sizin de onları doğru tespit edip, kelebeklerden ayırmanız mümkün olur çünkü bazı insanlar onları kelebek sanıp hiçbir şey yapmamaktadır.

Bu haşere ile mücadele de en etkin rolü Güve ilaçlama servisi sağlayabilmektedir. Özel güve ilacı yapılan bu işlemde dikkat edilmesi gereken ilk unsur açıktaki gıda maddelerini ortadan kaldırmaktır. Güve ilaçlama yaptırmadan alınacak bir diğer önlem ise cam, pencere ve kapı gibi araçları kapamak olmalıdır.

 Güve Türleri

 Bu böcek türleri arasında en bilindik ve yaygın olanları şunlardır: Tahıl güvesi, halı güvesi, odun güvesi, deri güvesi,

 1)Tahıl Güvesi

Bu bu türler arasındaki en zararlı türdür. Beslenmek için tahılları kullanırlar.  Tahılların iç kısımlarını yiyerek, tahılın dış kabuğu kalacak şekilde bırakırlar. Bu tür, insanların maddi kayba uğramasına yol açarlar.

 2)      Halı Güvesi/ Kürk Güvesi/ Mobilya Güvesi

Özellikle halılarımızı ve evdeki giysilerimizi kemiren bir böcek türüdür.

 Güve ile Mücadele

Bu tür ile mücadele oldukça zordur. Ferdi mücadele nerede ise imkânsızdır çünkü oldukça hızlı bir biçimde ürerler. Bu türler oldukça farklı alanlarda bulunduğu için, ilaçlama türü de bulunduğu ortama göre değişmektedir. Örneğin evde farklı bir yöntem, bir tahıl ambarında ise farklı bir yöntem kullanılması gerekmektedir. Bu türler ile mücadele ederken güve ilaçlama alanında hizmet veren doğru firmayı seçmelisiniz. Seçeceğiniz firmanın ruhsatlı ve alanında uzman ve tecrübeli olmasına önem vermelisiniz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*