Hiperaktivitede Hipnoz Tedavisi

hiperaktivite tedavisi nasıldır, çocuklarda görülen hiperaktivite sorunu, hiperaktive sorunu çözümü

Hipnoz psikoloji de yer bulmuş telkine yatkınlık durumu olarak özetlenebilir. Uyku ya da yarı uyku halinde olan hastalara uygulandığı durumu ise yanlış bilinenler arasında. Hipnoz da hastalar bilinenin aksine uykuda değildir. Buna çağrışım yapan çevrelerinin farkında olmayışlarıyla alakalı olsa da zihinsel aktiviteleri son derece tetikte, aktif ve odaklanmış durumdadır. Hipnoz birisine yapılan bir şey değil, zaten olan bir şeyin farkına varılmasını sağlamaktır. Bilinçaltı kayıtları ve hastanın odaklanmış aktif zihin yapısıyla davranışların doğru yönelmeler göstermesi adına yapılan telkin ve olumlamalarla yön bulur. Hipnoz ile tedavi resmi bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmiş olsa da tek başına tedavi değil tedavi için bir araç niteliğindedir. Birçok alternatif tedavi yöntemlerine ek olarak getirilecek hipnoz uygulamaları hemen her alanda varlık gösterdiği gibi, hipnoz ile hiperaktivite tedavisi de bu alanlar dahilindedir.hiperaktivite tedavisi nasıldır, çocuklarda görülen hiperaktivite sorunu, hiperaktive sorunu çözümü

Sonuç Alınabilirlik Düzeyi

Hipnoz alışkanlıkların ve olumsuzluk yaratan davranışların bilinçaltı düzeyinde nedenlerini araştıran ve bunları bilinç düzeyinde olması gereken norm seviyesine çeken bir alternatif tedavidir. Hiperaktivite de sebebi kesin bilinmeyen ancak beyinde mesaj alış-veriş sırasında kimyasal oluşumlarda gerçekleşen sorunlar dahilinde ki davranış problemi olarak tanımlanabileceğinden, hipnozun bu alanda çalışma yapması da olasıdır. Hipnoz ile hiperaktivite tedavisi, başarılı sonuçların alındığı bir yöntemdir. Bunun çocukların hipnoza yatkınlığı ve hipnozla ilgili kaygı ile korkularının olmayışının büyük etkisi vardır.

Hiperaktivite her ne kadar ilaçlı tedavisi yaygın olarak bilinse de psikoterapi destekli bir süreçtir.Hipnoz ile hiperaktivite tedavisi öncelikle temelde ki davranış sorunun ne olduğunu anlamaya yönelik gerçekleştirilir. Genellikle suçluluk duygusunun ağır bastığı, korku ve öfke duygularının eşlik ettiği davranış sorunlarının kaynağında yer alan bu duygular, tersine telkinlerde bilinç altı düzeyde olumlu duygularla değiştirilmeye çalışılır. Bu da bilin düzeyindeki davranışların kökenin olumlu temellerde pozitif davranışlara dönüşmesi demektir.Hipnoz ile hiperaktivite tedavisi, tüm tedavi yöntemlerinde olduğu gibi kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*