İmplant Fiyatları Ne Kadardır?

implant fiyatlarını, implant uygulamaları , Bir implant’ın kalitesi

İmplant, eskiden sadece çok zenginlerin belli başlı bazı diş hekimlerine yaptırdığı bir uygulama iken, günümüzde giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Diş hekimlerinin sayısının artması, ilgili kaynak eserlerin çoğalması ve implant işlemlerinde kullanılan malzemelere daha rahat ulaşılabilir hale gelmesi, bunun başlıca sebeplerindendir. İmplant uygulamalarının, halk arasında takma diş olarak bilinen geleneksel protezlere kıyasen avantajları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İmplant’lar, takma dişlerin aksine damakta yaralara neden olmaz. Özel solüsyonlarla temizlenmeleri gerekmez. Çok daha uzun süre kalıcıdır. Hastaya rahatsızlık vermez. Çiğneme, konuşma gibi fonksiyonlarda değişikliğe neden olmaz. Uzun süre boyunca değiştirilmeleri gerekmez. Hülasa, implant uygulamaları normal ve doğal dişin yerine geçmek üzere tasarlanmışlardır ve bu sebeple de elbette takma dişlerden daha iyi ve üstündür.

implant fiyatlarını, implant uygulamaları , Bir implant’ın kalitesiAncak geleneksel protezlere göre, hazırlanmaları ve uygulanmaları çok zahmetlidir. Bu husus, implant fiyatlarını doğrudan etkiler. Aslına bakılırsa implant fiyatlarını en çok etkileyen husus, implant’ın kalitesidir. Dünya’da, implant üreten binlerce firma vardır. Bir implant’ın kalitesi, onu üreten firmanın geçmişi, tecrübesi, ar-ge departmanı sahibi olup olmaması gibi çeşitli unsurlara göre değişmektedir. Çok kaba tabirle söylemek gerekirse, 300 TL’lik implant da üretilebilir, 3.000 TL’lik de. İmplant denen şey, kişinin çene kemiğinin içine yerleştirilen vida şeklinde titanyum bir alaşımdır. Doğal olarak, en kalitelisinin ve en iyisinin kullanılması beklenir zira vücudunuzun kalıcı bir parçası olacaktır. Takma dişler gibi canınız istediğinde çıkarabileceğiniz şeyler değildir. Bu nedenle implant fiyatlarının yüksek olması normaldir.

“İmplant fiyatları şu kadardır” diye bir şey söylenmesi, ne yazık ki mümkün değildir. Zira yukarıda da belirttiğimiz gibi, implant fiyatları pek çok değişik unsurdan etkilenmektedir. Yurt dışından getirilen şeyler oldukları için, aynı implant’ın fiyatı dahi hekimden hekime ve hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilir. Örneğin Almanya üretimli nano-teknoloji kullanılmış üstün kalitede bir implant, günümüzde bir hastanede diş başına 1.250 TL’ye takılmakta iken, başka bir hastanede aynı implant için diş başına 2.000 Euro istenebilmektedir. Fiyatlar uygulamayı yapacak kurum ve hekime göre değişkendir. Bu nedenle önceden sağlam bir fiyat araştırması yapılması şarttır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*