İnce ferace giymek sorun olur mu?

ince ferace giymek, ince tesettürlü ferace, tesettür ferace modelleri

Ülkemizdeki kadınların tesettürlü kıyafetlere yönelmesi ve bu kıyafetlerin oldukça fazla tercih edilir olmasının akabinde, bu alanda faaliyet yürüten endüstriyel firmalar her kadının aradığında kendine göre bir şeyler bulabileceği modeller üretmektedirler. Günümüzde sadece muhafazakâr kadınlar değil, adeta bir moda haline gelen tesettür kıyafetlerini şık görünmek adına giymek isteyen kadınların da sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Söz konusu istekler sebebiyle bir tesettürlü giyim ürünü olan ferace için de yeni modeller ortaya çıkmaktadır. İnce ferace modelleri buna örnek olarak gösterilebilir. Bu ferace modellerinde ince kumaşlar kullanılmış olup, yazın kullanmak için oldukça uygundur. Dolaysıyla bu modellerin kışın giyilmesi mümkün olmadığından, kışın bu modellerin satışı da hayli düşmektedir.ince ferace giymek, ince tesettürlü ferace, tesettür ferace modelleri

Muhafazakâr Müslüman kadınlar da giyebilir

İnce ferace modellerine göz atıldığında bu modellerin sadece dini gereklerini yerine getirmek isteyen kadınların aksine şık olduğu için kullanan kadınlar için değil, aynı zamanda muhafazakâr kadınlar için de üretildiğini, özellikle yaz aylarında sizi terletmeyecek şekilde dizayn edildiğini söyleyebiliriz. Bu modellerin tamamı iç kısmını göstermemekte, bazı kumaşlar çok imce olmasına rağmen ne vücut hatlarınızı ne de iç kısmını belli etmektedir. Bu özellikleri bakımından ince ferace modelleri her kadının kullanabileceği modellerdir.

İnce ferace modelleri

Bu modellerin başında Hürrem diye tabir edilen modeller gelmektedir. Bu model feraceler ince bir tüle benzemekte ve yazın giyilmek üzere üretilmektedir. Ancak bu modeller iç kısmını belli edip, vücut hatlarını ortaya çıkardığından, muhafazakâr Müslüman kadınların tercih etmesi mümkün olmayan modellerdir. Fakat bu modelleri muhafazakâr olmayan kadınlar tercih edebilir ve oldukça rahat hissettiren bu modellerin keyfini çıkarabilirler. Hürrem diye tabir edilen feracelerin bu isimle tabir edilmesinin nedeni, feracelerin kenarlarının Osmanlı motifleri ile çevrelenmiş olmaları ve dışarıdan bakıldığı zaman bir kaftan görünümü sağladıkları içindir. Bu nedenle Hürrem adı ile anılan feracelerin ekseriyeti yukarıda belirtildiği üzere ince olsa da, böyle bir zaruriyet söz konusu değildir. İnce ve kalın ferace modellerinin tamamını görebilmek için günümüzde alışveriş için de sıklıkla kullanılan alışveriş sitelerinin kullanabilir, istediğiniz modelleri sipariş edebilirsiniz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*