Kaliteli Evlilik Danışmanı

evlilik danışmanı kimdir, evlilik danışmanının görevleri, evlilik danışmanı ne yapar

Evlenirken ömür boyu birlikte olacağımıza söz veriyoruz. Çocuklarımız oluyor. Fakat bazı küçük sorunlardan dolayı ayrılabiliyoruz. Bu küçük sorunları büyütmek yerine  kaliteli  evlilik danışmanına giderek sorunların üstüne gidebiliriz. Bir çoğumuzun evlilik danışmanının ne olduğu hakkında bir bilgisi yok. Böyle şeyler bize pek uygun gelmiyor fakat bazı zamanlar evliliğimizin kurtulması için şart olabilmektedir.evlilik danışmanı kimdir, evlilik danışmanının görevleri, evlilik danışmanı ne yapar

Evlilik danışmanlığı nedir

Kimilerimiz evlilik danışmanına gitmek istemez çekingenlik gösteririz. Halbuki evlilik danışmanı bize ilişki hakkında bilgiler veren , sorunları çözmede bize yol gösteren kişidir. Kısacası yaptığı tek şey bize sorunlarımızı nasıl daha kolay çözer ve üstüsinden nasıl gelinir bunları öğretmektir. Tabi ki gideceğimiz danışmanıda iyi seçmeliyiz. Danışmanımızın kaliteli evlilik danışmanı olmasına dikkat etmeliyiz. Yani mezun olma derecesi , uzun zamandır bu işi yapıyor olması yani tecrübe ve gideceğiniz danışman hakkında giden başka kişilerin düşüncelerini almanız önemlidir. Evliliğinizi çözmek için gittiğiniz kişinin sizi yüz üstü bırakmasını istemezsiniz.  Peki evlilik danışmanının amaçları nelerdir.

Evlilik danışmanının amaçları

İlk olarak kişilerin ilişkilerini gözden geçirerek ilişkinin kalitesinin artırılması amaçlanır. Evlilik danışmanına sadece sorunları olan çiftler gitmek zorunda değildir. İlişkilerini daha da güzel hale getirmek isteyen çiflerde evlilik danışmanlarına başvurabilir. Diğer bir amacıda çiftlerin birbirlerini daha iyi dinleyip anlamalarını sağlamak. Eski yakınlıklarını , cinsel yakınlığı tekrar bulmalarını sağlamak. Çiftlerin birbirlerine olan bağlılıkları artırmak ve bunun gibi amaçları bulunmaktadır. Evliliğinizi daha iyi yerlere taşımak isterseniz bir evlilik danışmanına gitmenizde fayda var.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*