Karın Bölgesi Yağlarından Kurtulma Yöntemleri

karın bölgesi yağı, karın bölgesi yağlarından kurtulma, karın bölgesi yağı aldırma

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 Karı germe günümüzde birçok kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Eğer tam karın germe işleminde yağ oranı fazla ise öncelikle karın ve bel bölgesine yağ alma operasyonu yapılır. Daha sonra karnın alt kısmında iki leğen kemiğinizin arasında, iç çamaşırın altında kalacak şekilde kesik yapılır. Karın da bulunan deri göğüs kafesine kadar kaldırılır. Bu aşamada göbek deliği de ciltten ayrılır.karın bölgesi yağı, karın bölgesi yağlarından kurtulma, karın bölgesi yağı aldırma

 Zamanla gevşeyen karın kasları birleştirilerek birbirine dikilir ve karın duvarı sıkılaştırma işlemi gerçekleştirilir. Eğer gerek görülür ise kasık kısmı ve üst uyluk kısmı da gerilip sıkılaştırılır. Bu işlem bel kısmına da iyi görünüm kazandırabilmek içinde uygulanabilir. Daha sonra göbek deliğinin altında kalan kısmının tamamı çıkartılır. Üst kısımda kalan cilt alt kısma çekilir ve göbek deliğini yerleştirebilmek için bir yuva yapılır. Tam karın germe işleminden sonra göbek deliğinin üst kısmı ve altı kısmı gerginleştirilmiş olur. Ayrıca bu işlem sonrasında; bel de incelme, karın duvarında gerginleşme ve göbek deliği de daha iyi bir görünüşe ulaşmış olur. Karın germe operasyonu profesyonel ameliyathanelerde ve genel anestezi yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. Bu ameliyat yaklaşık bir buçuk iki saat kadar sürmektedir.

 Liposuction (Yağ Aldırma) nedir?

 Liposuction işlemi en çok merak konusu olan ve estetik cerrahide, yağ aldırma işlemlerinde n çok talep edilen işlemlerin başında gelir. Liposuction yöntemi ile vücudun; karın bölgesi, uyluk kısmı, kalça çevresi ve yüz bölgelerin de, diyet ve başka zayıflama işlemlerine cevap vermeyen sertleşmiş yağ kütlelerinin alınması için uygulanır. Ayrıca vücudun daha iyi bir görünüme ulaşması için yapılan cerrahi bir müdahaledir. Bu müdahaleyi yaptıracağınız liposuction merkezleri ve ekibinin de deneyimli olmasına dikkat etmelisiniz.

 Liposuction Kimlere Yapılabilir?

 İlk olarak liposuction yaptırmak isteyen adayın, uygulamanın sonuçları hakkında çok abartılı beklentilere girmemesi gerekir. Liposuction yönteminin, kilo vermek için değil, sadece bölgesel yağlardan kurtulmak ve vücudu şekillendirmek için uygulanan bir yöntem olduğunun unutulmaması gerekir. Liposuction işleminin amacı, kalıplaşmış yağlardan kurtulup, diğer bölgelerle uyumu sağlamak ve güzel görünüme kavuşmaktır. Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin bunu bilip, liposuction işlemine öyle karar vermeleri gerekir. Aksi halde beklentilerini karşılamayabilir. Bu işlemi gerçekleştirebilecek bir liposuction merkezleri bulunmaktadır. Bu işlemi yaptırmadan önce liposuction merkezleri araştırması yapmalı ve en güvenilir olanı tercih etmelisiniz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*