KARIN GERME AMELİYATI

karın germe ameliyatı yapımı, karın germe ameliyatı sonrası, karın germe operasyonu

Aşırı kiloların verilmesi, hamilelik gibi sebepler karın bölgesinde oluşan fazlalıklar zaman içerisinde sarkma, çatlak ve deformasyona neden olur.  Karın kaslarının arası açılmış, dokular gevşemiş ise göbek aşağı sarkar ve nahoş bir görüntü ortaya çıkar. Giyilen hiçbir kıyafet göze hoş gözükmez bu durumda ise daha çok kadınlar bir operasyon olmayı akıllarına getirirler. Bunun için ise bünyemizde bulunan doktorlar gibi güvenilir ve işinin uzmanı birine başvururlar.karın germe ameliyatı yapımı, karın germe ameliyatı sonrası, karın germe operasyonu

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burada amaç karnın ön duvarının daraltılması ve gevşemiş karın kaslarının daraltılması olduğu için karın kasları uygun oranda sıkılaştırılır. Fazla yağ var ise oradan alınır ve deri gerdirilir. Bunun için göbek ile bubisi arasına bir kesi atılır ama kişi daha önce bir sezaryen ameliyatı olmuş ise kesi o sezaryen yeri ile sınırlı tutulur. Bu atılan kesiler arasındaki zayıf kaslar güçlendirilir.

Kimlere Uygulanabilir?

Eğer kişi aşırı kilolu ise önce diyet ve egzersiz uygulanır. Böylelikle ameliyat sonrası daha iyi sonuç alması sağlanır. Kişi eğer doğum yapmış ise doğumunun üzerinden bir yıl geçmiş olması gerekmektedir. Çünkü bu süre içende kişi verebileceği kilolarını vermiş ve bebeğinin bakımını daha rahat yapabilecek fiziksel yeterliliğe kavuşmuş olur. Onun dışında obezite benzeri kilo sorunu olan kişilerin biyokimyasal değerleri de anormal olacağından bu değerlerin normal seviyelere indirilmesi gerekir. Bütün bu önemli noktaları sizinle birlikte gözden geçirecek güvenilir bir uzman için Nişantaşı karın germe ameliyatı yapabilecek iyi bir uzman bulmakta hiç sıkıntı çekmeyeceksiniz. Ameliyata karar verildiğinde ise genel anestezi uygulanarak maksimum 2 veya 3 saat içinde operasyonunuz sağlıklı bir şekilde sonlandırılmış olacaktır.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası ağrı ve sızı olması gayet olmakla karın içi sıvının içine birikmesini sağlayan drenler birkaç gün içinde uzman doktorunuz tarafından çıkarılır. Drenler çıkarıldıktan sonra kendinizi iyi hissetmeniz bir hafta on gün arası bir zaman dilimini bulabilir. Bu süre kişiden kişiye değişir. Dilerseniz www. xxxx.com adresimize girerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*