Karın Germe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

karın germe işlemi, karın germe nasıl yapılıyor, karın germe işlemi sonrasında neler oluyor

Göbek bölgesinde sarkma yaşayan hanımlar günümüzde çareyi karın germe ameliyatı ile buluyorlar. Peki, karın germe hakkında neler bilinmesi gerekiyor?karın germe işlemi, karın germe nasıl yapılıyor, karın germe işlemi sonrasında neler oluyor

Kimlere uygulanıyor?

Karın germe ameliyatı sarkmış karınları düz bir görünüme kavuşturmak için yapılsa da bunun öncesinde spor, zayıflama gibi aktiviteler denenmelidir. Şayet bu uğraşlardan sonra hala bir düzelme yoksa ameliyata başvurulmalıdır. Üstelik bilinmelidir ki karın sarkmasına sebep yalnızca fazla kilolar ve yağlar değil. Sık sık kilo alıp zayıflamak, hamilelik döneminde aşırı kilo almak, sporsuz yaşam gibi etkenler de karın sarkmasına yol açabilir.

İki çeşit operasyon var;

Fazlalıklar ve sarkma yalnızca göbeğin altındaki bölgede ise (alt karın ön duvarı zayıftır) küçük germe ameliyatı yapılmaktadır. Fakat çatlamış deriye, esnekliğini kaybetmiş dokuya sahip sarkmış bir vaziyette bulunan bir karınsa büyük germe ameliyatı tercih edilmektedir. Hangi ameliyatı olmanız gerektiğini doktorunuz muayene ettikten sonra tespit edecektir.

Ameliyat ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler;

  • Düzenli kullanılan ilaçlar, ağrı kesiciler, kan sulandırıcılar şayet varsa iki üç hafta öncesinden bırakılmalıdır.
  • Sigara kullanan bireyler ameliyattan 5 hafta önce sigarayı bırakmalıdır. Sebebi ise şudur ki sigara ameliyat sonrası iyileşme sürecini yavaşlatmaktadır.
  • Bel rahatsızlığı olan bireyler doktora söylemelidir çünkü ameliyattan sonra 10 gün kadar öne doğru eğik bir vaziyette yaşamınızı sürdürmeniz gerekecek.

Ameliyata girmeden önce karın germe hakkında tüm bilgileri toplamalı, tavsiyeleri gözden geçirmeli ve muhakkak doktorunuza bilgilerinizi paylaşmalısınız.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*