Kaş Kaldırma Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

kaş kaldırma

Bayanların genel olarak düşük kaşlardan dolayı tercih ettikleri estetik operasyonlar arasında, kaş kaldırma ameliyatı yer alıyor. Bu işlem, kaşları biraz daha yukarı kaldırmak adına yapılan girişim olarak da adlandırılmaktadır. Büyük kesiler yapılmaması adına endoskopik yöntem tercih edilmektedir. Bu yöntem ile çok daha küçük kesiler açılarak, işlemler çok basit bir şekilde uygulanabilmektedir. Her ne kadar askı yöntemi daha kolay olsa da, etkilerinin kısa süreli olmasından dolayı öneriler arasında yer almıyor.kaş kaldırma

Endoskopik uygulanacak durumlar nelerdir?

Kaşları aslında normal pozisyonlarına kaldırmak için tercih edilmektedir. İki kaş arasında simetrik bozuklukları engellemek için de bu yöntem tercih ediliyor. Bildiğiniz gibi sinir felci durumlarında bu simetri bozulabilmektedir. Yine bu sorunun çözümü olarak da bu yöntemi tercih eden bayanlarımız bulunuyor. Kaşların orta hatta birleşmesinden dolayı dikey çizgiler oluşabilmektedir. Bu dikey çizgilerin ortadan kaldırılabilmesi durumlarında da bu yöntem uygulanmaktadır.  Bahsettiğimiz kaş kaldırma ameliyatı olan endoskopik yöntem nasıl uygulanır gibi sorularınız var ise aşağıda ki maddelere göz atabilirsiniz.

Endoskopik yöntem nasıl uygulanır?

Bu yöntem, sağlık kuruluşları ve estetik merkezleri tarafından hastalara hizmete sunuluyor. Elbette ki bazı sağlık şartlarını taşıması ve steril ortamlarda uygulanması gerekmektedir. Ameliyat süreci ve uygulama süreci şu şekilde işliyor diyebiliriz.

  • Genel olarak genel anestezi şeklinde uygulanıyor
  • Uyutulmanızdan sonra, uygulamanın yapılacağı bölge ve çevresi steril edilmektedir
  • Ortalama olarak duruma göre 3 kesi yapılarak, işlemler bu kesiler dahilinde gerçekleştirilecektir
  • Bu yöntem uygulanması için saçlarınızın kesilmesine de gerek olmamasından dolayı her hangi bir görünüm sorunu yaşamayacaksınız
  • Endoskopi ile birlikte açılan kesiklerden giriş sağlanarak, kaşlara şekil verilmektedir
  • Kaşlar doktorun uygun gördüğü ve kişinin isteğine göre yukarı şekillendirilerek işlemler tamamlanır
  • Kaş kaldırma işlemleri tamamlandıktan sonra zımba ya da dikiş ipleri ile kesiler kapatılarak, uygulama tamamlanmaktadır.
  • Ameliyat sonrası süreçte ise doktorun tavsiyelerine uyarak hareket etmek, daha doğru ve sağlıklı sonuçlar için önemlidir.

Elbette ki bunların yanı sıra fiyatlarda merak edilenler arasında. Bu konuda en doğru bilgi ise uzman doktorlar tarafından yapılan test ve analizlerden sonra belirlenebilecektir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*