Kırışıklık Giderici Kremlerin İçeriği Nasıl?

kırışık giderici kremler, kırışık kremi içeriği

Çok eski çağlardan bu yana yaşlılığı engellemeye, durdurmaya yavaşlatmaya çalıştık. Ancak maalesef henüz sonsuz hayatın formülünü bulamadık. Doğal olarak yaşlanmakta ve yok olmaktayız. Buna rağmen yaşlanmanın birçok etkisini azaltmak mümkündür.

Yaşlanmanın veya yıpranmışlığın tescili diyebileceğimiz kırışıklıklar eskiden beri bir sorundur. Eskiden edinilen bu tecrübelerden faydalanılarak modern yöntemlerle geliştirilen ürünler bu sorunu aşmamıza katkı sağlamaktadır. Kırışıklıkları gidermenin günümüzdeki en yaygın yolu kırışıklık giderici kremlerdir.kırışık giderici kremler, kırışık kremi içeriği

Kırışıklık giderici kremler kırışıklığa neyin sebep olduğunun günümüz teknolojisiyle bulunmasıyla daha etkin hale getirilmiştir. Derideki kırışıklığın oluşmasının birçok sebebi vardır. Bu sebeplerden bazılarına hali hazırda etki edebilmemiz mümkün değildir. Örneğin bunda kalıtımın çok önemli olduğu bilinir ve biz buna günümüzde müdahale edememekteyiz. Yani anne babamızdan gelen genlerde erken yaşlarda kırışıklık kodlanmışsa yapılacak bir şey yoktur. Yine doğal olarak yaşlanmaktan kaynaklı vücutta suyun azalması, bazı maddelerin gereken yerlere ulaşmasının zayıflamasının önüne geçememekteyiz. Veya kişi aşırı zararlı kozmetik ürünü kullanmışsa bunu bir kremle kalıcı olarak düzeltme şansı yoktur.

Günümüzde kırışıklık giderici kremler deride eksik olan maddelerin ve vitaminlerin yerlerine konulması ve böylece tekrar derinin bu maddelere ihtiyaç duymasına kadar geçen süreçte kırışıklığın giderilmesi şeklinde etki eder. Dolayısıyla kırışıklık giderici kremlerin içeriği bu derideki eksik maddelerden oluşur.

Kırışıklıklara aşağıdaki maddeler ve vitaminler etki eder:

A Vitamini: Cildimizdeki mukus zarlarını korumasıyla bilinir.

B Vitamini: Cildimizdeki özellikle burun altı bölgesinde oluşan dik kırışıklık ve çizgilerin oluşmasını önler.

C Vitamini: Vücudumuzda kolejen üretimini destekler. Cildimizin elastikiyetini sağlar.

E Vitamini: Kırışıklıkların stres sonucu oluşmasını önlemede etkilidir.

Magnezyum: Kolejen dokuda magnezyumun zengin bulunması gerekir. Kolejenin işlevini sağlar.

Silisyum: Kolejen üretimini sağlar.

İşte kırışıklık giderici kremin içeriği bu maddeler bulunur ve derinin doğrudan bu maddeleri alması hedeflenir. Sürülmenin sağlanabilmesi ve derinin yumuşatılarak gözeneklerinin açılabilmesi için bitkisel veya hayvansal yağlar kullanılır.

Kırışıklığın önlenmesinde asıl olan bu maddelerden hangisinde eksikliğin olduğunun tespit edilmesi ve içeriğinin ona göre oluşturulmasıdır veya o içerik bulunan kremlerin kullanılmasıdır. Günümüzde kırışıklıklara sebep olan etmenlerin genellikle yaş aralıklarına göre aynı etmenler olduğu tespit edilip ona göre içerik oluşturulmaktadır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*