Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları

meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Günümüzde küçük göğüslere sahip hanımlar meme büyütme operasyonuna başvurmaktadırlar. Her geçen gün daha fazla rağbet edilen bu ameliyat ile ilgili neler bilinmesi gerekiyor? Ameliyat nasıl yapılmaktadır ve riskleri nedir? Bu ameliyatı kimler yaptırabilir ve meme büyütme ameliyatı fiyatları ne kadardır?

Ameliyat ve riskleri hakkında;

Göğüs büyütme ameliyatı silikonlar ile yapılmaktadır. Bireyin göğsüne ne kadar büyütülmesi gerekiyorsa uygun miktarda silikon yerleştirilir. Bunu yerleştirmek için göğse gerektiği miktarda kesiler açılması şarttır. Bu kesilerden yerleştirilen silikonlar göğüste hacim artışı ve dik duruş sağlayacaktır. Ameliyatın risklerinden bahsetmeden önce şunu söylememiz gerekiyor ki göğüslerinize koyulacak silikon insan vücudu ile tamamen uyumlu olduğundan, silikonu kabul etmeme, tersi komplikasyonlar, alerji gibi durumlar gözlenmez. Bahsi edilecek riskler anesteziye bağlı, cerrahi operasyona bağlı risklerdir. Risk olarak;meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

  • Ameliyat izlerinin geçmemesi sayılabilir. Bu risk operasyonda derin kesik ve yanlış dikiş gibi hatalara bağlı gelişmektedir.
  • Enfeksiyon kapma ve meme içerisinde kan/sıvı birikme riski,
  • His kaybı riski bulunmaktadır. Yaşanan bu his kaybı geçici de olabilir, kalıcı da, memenin tamamında da görülebilir yalnızca meme ucunda da.
  • Silikon yerleştirilen kısımda kırışıklık riski bulunmaktadır. Çok düşük bir ihtimal de olsa silikonun sızma ihtimali yine riskler içerisinde bulunmaktadır.

Ameliyat sonrasında yaklaşık 6-8 hafta ağır iş yapmamalı, göğüslerinize baskı uygulamamalı, onları darbelerden korumalısınız. Enfeksiyon riskini aza indirmek için sürekli hijyenik tutmalısınız. Eğer ters bir durum olmamışsa ameliyat izleriniz 1 yıl sonra kaybolacaktır. Uzaktan bakıldığında fark edilmeyen, çok şeffaf izler haline gelecekler.

Kimler yaptırabilir ve ücreti ne kadar?

Göğüs büyütme ameliyatı göğsünde birkaç beden büyüme isteyen, hacim artışı isteyen bireyler tarafından talep edilebilir. Bunun haricinde emzirmeye veyahut yaşlanmaya bağlı sarkmalarda da bu işlem uygulanabilir. Kişi doktoruna talepte bulunur ve doktoru muayeneden sonra karar verir. Piyasadaki meme büyütme ameliyatı fiyatlarına baktığımızda görülüyor ki genel geçer bir fiyat yok. Bunun en temel sebebi her birey için farklı miktarda silikon koyulabilir olması. Meme hangi oranda büyütülecekse o miktarda silikon kullanılacağından ötürü fiyat kişiden kişiye değişebilir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*