Meme Büyütme Hakkında Genel Bilgiler

meme büyütme ameliyatı, meme büyütme sırları, meme büyütme ameliyatının altındaki sırlar

Meme büyütme ameliyatı; bayanların eşlerine ve kendilerine karşı daha güzel ve çekici bir görünüm kazanabilmek için yaptırdıkları en yaygın estetik ameliyatlardan biridir. Bu ameliyatlar ile bayanların meme boyutunu iki ya da üç katına çıkarmak mümkündür. Bayanlar arasında gün geçtikçe daha da yaygınlaşan bu estetik operasyonun her zaman tıbbi açıdan yeterliliği bulunan merkezlerde ve plastik cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılması şarttır. Çünkü her ne kadar hafife alınsa da bu da bir çeşit ameliyattır ve işinin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır.meme büyütme ameliyatı, meme büyütme sırları, meme büyütme ameliyatının altındaki sırlar

Karar verme süreci

Meme büyütme ameliyatı geçirme kararı alan bayanlar meme büyütme merkezinin uzman doktorları ile iletişime geçerek onlarla yüz yüze görüşmeler yapması gerekmektedir. Uzmanların aktaracakları derin bilgiler ameliyat sürecinin öncesi ve sonrası adına önemli ipuçları vermektedir. Uzmanların yaptıkları bilgilendirmeleri desteklemek için bayanlardan tıbbi geçmişleri hakkında bilgiler ve bazı tahliller istemesi olağandır. Bu tahliller çerçevesinde herhangi bir engeli olmayan bayanlar ile oluşturulacak meme boyutu hakkında görüşme yapılır. Meme boyutunun, memenin damla ya da daire formunda oluşunun ve diğer etmenlerin kararlaştırıldığı bu görüşmelerin ardından ameliyat kararı verilir. Yalnızca birkaç saat süren bu ameliyatın sonrasında kişi 5 günlük bir sürecin ardından günlük yaşantısına ve iş yaşamına dönebilir. Fakat yine de uzman doktorların uyarılarını dinlemek zorundadır. Doktorların uyarıları çerçevesinde ameliyat sonrasında 4 gün enfeksiyon riskine karşı duş almaması gereken bayanlar aynı zamanda uzun bir süre ağır şeyler taşıma ve bir yere uzanmaya çalışma gibi eylemler içinde olmamalıdır.

Ameliyat sonrası kontroller

Ameliyat sonrasında kontrollerini hiçbir zaman aksatmaması gereken bayanlar herhangi bir olağandışı durumda da hiç vakit kaybetmeden meme büyütme merkezinin yolunu tutmalıdır. Uzman doktorların ameliyat sonrasında aylarca destek olacağı iyileşme sürecinde bayanların göğüslerine ağır darbeler almaması önemlidir. İyileşme sürecinde birkaç hafta sürebilecek olan sızlama ya da hissizlik gibi durumlar silikon ya da protezin vücuda uyum sağlama süreci için doğaldır. Meme büyütme ameliyatı günümüzde sıklıkla yapılan ve kısa sürede sonuç alınan bir ameliyat olduğu için siz de güvenilir merkezlere içiniz rahat bir şekilde başvurabilirsiniz.  

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*