Motive Edici Kitaplar

Alışkanlıkların Gücü- Charles Duhigg

Birçok insan hayatının belli bir döneminde motivasyonunu düşük görür. Bu da verimliliği ve üretkenliği epey düşürmektedir. İşte bu tür durumlar karşısından nasıl kurtuluruz bunları inceleyen bazı kitaplar.

Alışkanlıkların Gücü- Charles Duhigg

Charles Duhigg tarafından kaleme alınan kitapta bazı alışkanlıkların neden ortaya çıktığı ve bu alışkanlıklardan rahatsızsak nasıl bu alışkanlıklardan kurtulacağımız çok başarılı bir şekilde incelenmiş.Alışkanlıkların Gücü- Charles Duhigg

Drive: Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?- Daniel H. Pink

Birçok kişi motive etmenin en iyi yolunun ödül sisteminden geçtiğini düşünür. Fakat Daniel H. Pink bunu çok daha detaylı bir şekilde incelemiş ve bu incelemelerinde de 40 yıllık bilimsel çalışmaları referans almış. Yazara göre motivenin üç ana faktörü özerklik, ustalık ve amaç. Bunu da kitabında detaylı bir şekilde incelemiş.

Pür Dikkat- Cal Newport

Cal Newport bu kitapta odaklanma becerisini insanın nasıl kaybettiğini ve bunu geri nasıl kazanması gerektiğini ustalıkla anlatmış. Özellikle teknolojinin hayatımıza girmesiyle bu konularda daha başarısız olmaya başladığımızı düşünen Cal Newport da odaklanmak için yapılacak stratejileri, kuralları hem sıkmadan hem de bilimsel verilere dayanarak okuruna anlatmış.

Ye O Kurbağayı! – Brian Tracy

Kitap 1.5 milyondan fazla satılarak bu alanda en çok satılan kitaplar arasında yer alıyor. Kitap da Mark Twain’in ünlü sözünden esinlenerek isimlendirilmiş. Mark Twain’e göre sabah bir kurbağa yediğiniz vakit gün içinde başınıza daha kötü bir olay gelmeyecektir. Brian Tracy de kendi hayatında da uyguladığı ve başarılı olduğu 21 yöntemi oldukça dikkat çekici bir şekilde anlatmış.

İş Bitirici: Stressiz Üretkenlik Sanatı – David Allen

David Allen’e göre insanların bir iş yaparken en çok rahatsız olduğu konulardan bir tanesi de bu işleri yaparken karşılarına çıkan engellerdir. İşte David Allen insanların bu engellere karşı şikayet etmek yerine çözüm odaklı olması gerektiğini düşünüyor. Aynı zamanda yazar bu kitapta insan beyninin fikirleri depolamadığını aslında fikirleri geliştirmek üzerine çalıştığını anlatıyor. Ve bunların yanı sıra üretkenlik yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, rahatlama yöntemlerini de başarılı bir şekilde sunuyor.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*