NASIL DOĞUM FOTOĞRAFÇISI OLUNUR?

doğum fotoğrafçısı nasıl olunur, doğum fotoğrafçısı olmak, kimler doğum fotoğrafçısı olabilir

Çocuk sahibi olacak ailelerin bu özel günlerini ölümsüzleştirmek için doğum fotoğrafı çektirmeleri oldukça fazla rastlanılan bir durumdur. Eskiden doğum anında annenin yanına kimse sokulmazken şimdi bu düşünce geçerliliğini kaybetmiş, doğum anını görüntüleme birçok ailenin tercihi olmuştur.doğum fotoğrafçısı nasıl olunur, doğum fotoğrafçısı olmak, kimler doğum fotoğrafçısı olabilir

Ailelerin yanı sıra bir de bu işin fotoğrafçılar tarafından tercih edilmesi yani kişilerin doğum fotoğrafçısı olmaya karar vermeleri gibi bir yönü de vardır. Bu işi profesyonel anlamda meslek olarak edinmek isteyen kimselerin öncelikli olarak eğitimli olmaları gerekmektedir. Özellikle üniversitelerin fotoğrafçılık bölümlerinden mezun olmaları birçok şeyi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca kişilerin fotoğrafçılık konusunda son derece deneyimli olmaları da gerekmektedir çünkü ancak bu şekilde doğru pozları doğru zamanlarda yakalayabilirler. Doğum anının tekrarı olmadığından doğum fotoğrafçısının pozları kaçırmaması son derece önemlidir. Ayrıca bu fotoğraflar hastanede ve de ameliyathanede çekildiği için fotoğrafçının teknik açıdan da oldukça donanımlı olması gerekmektedir.

Özellikle ameliyathanede çekilen fotoğraflar için doğum fotoğrafçısının teknik açıdan donanımlı ve de işinde son derece deneyimli olması büyük bir önem teşkil etmektedir. Çünkü ameliyathanede genellikle ışıklandırma çok fazla olmadığından bu loş ortamda en iyi fotoğrafların elde edilmesi gerekmektedir. Ayrıca fotoğrafçı flaş kullanmaktan da kaçınmalıdır. Flaş annenin ve bebeğin doğal duruşunu bozarak fotoğrafın istenilen dışında bir pozda çekilmesine neden olabilir. Elbette bir de fotoğrafçının yeterli miktarda fotoşop programı bilmesi de gerekli başka bir detaydır. Bu şartları sağlayan her kişi doğum fotoğrafçısı olabilir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*