Ön Plana Çıkan Arkadaşlık Filmleri

Çizgili Pijamalı Çocuk – The Boy in the Striped Pajamas

Birçok kişi için arkadaşlık filmlerinin sıcaklığı başka hiçbir filmde yoktur. İşte bu listede de birçok kişi tarafından oldukça beğenilen bazı arkadaşlık filmleri.

Çizgili Pijamalı Çocuk – The Boy in the Striped Pajamas (2008)

2.Dünya Savaşı’nda geçen filmde Bruno adlı bir çocuk Nazi subayının oğludur. Ailesiyle birlikte Polonya’ya giden çocuk burada tel örgülerin arkasında yer alan bir Yahudi çocukla tanışır ve sonrasında günün belirli zamanlarında birlikte vakit geçirmeye başlarlar. Bruno’nun annesi bu dostluğu sonradan fark etse de oğlunun tel örgüler arkasındaki ölüm kamplarında olanları bilmesinden çekindiği için engel olmaz.Çizgili Pijamalı Çocuk – The Boy in the Striped Pajamas

3 Aptal – 3 Idiots (2009)

Boolywood denildiği zaman akla ilk gelen filmlerden bir tanesi olan 3 Idiots’da da Hindistan’ın en iyi üniversitesinde okuyan 3 mühendislik öğrencisinin hayatı ele alınıyor. Tabii ki bu okul her anlamda oldukça zorlu ve hikaye de bu şekilde başlıyor.

Sevginin Gücü – Léon: The Professional (1994)

Oldukça farklı türde olan bir arkadaşlık filmi daha. Leon kiralık katildir. Mathilda ise hiçbir şekilde ailesiyle anlaşamayan küçük bir kız çocuğudur. Leon ile Mathilda’nın yolları bir gün kesişir ve Mathilda’nın hayatına girmesiyle birlikte Leon da daha önceden tatmadığı duyguları tatmaya başlar.

Can Dostum – The Intouchables (2011)

Gerçek bir hikayeden alınmış olan filmde yamaç paraşütü yaparken boynunu kıran bir adam ve onun bakımını üstlenen diğer bir adamın hikayesi ele alınıyor. Başlangıçta hasta ve bakıcı olan ilişkileri daha sonrasında çok ciddi ve izlerken sizi dahi kıskandıracak gerçek bir arkadaşlığa yerini bırakıyor.

Oyuncak Hikayesi Serisi

Andy isimli çocuğun birçok farklı oyuncağı bulunmaktadır. Fakat bu oyuncakları diğer oyuncaklardan ayıran özellik hepsinin konuşuyor ve hareket ediyor olmasıdır. Her filmde oyuncaklar birbirlerinin hayatını kurtarmak için birçok farklı fedakarlık yapar. Çocuk filmi olarak gösteriliyor olsa da Oyuncak Hikayesi birçok yetişkinin de oldukça sevdiği bir seri. Seri o kadar tuttu ki daha sonrasında birçok farklı video oyunu da yapılmıştır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*