Organik Helal Gıda Markaları

organik helal gıda, helal gıda markaları, helal gıda ürünleri

Ülkemizde artan nüfusun yaşam koşullarının kolaylaşması bir çok sorunu da beraberinde getirdi. Mevsiminde yenmeyen sebze ve meyveler ve ürünlerde kullanılması GDO’lu ürünlerin fazlalaşması ve insan sağlığını tehdit etmesi ve hastalıkların çoğalması ile yetkilileri büyük araştırmalara itmiştir. Özellikle yabancı ülkelerin ülkemizde sanayi amaçlı kurduğu fabrikalardan çıkan birçok ürünün katkı maddesi içermesi ve doymuş yağ oranı yüksek ürünleri kullanması Zaralı gıda boyalarının üretimi ile ülke gıda ensitütisi alarma geçip bu gıdaları inceleme altına almıştır.organik helal gıda, helal gıda markaları, helal gıda ürünleri

Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuçlar sonucu birçok markanın zararlı ve katkı maddeli ürünler piyasaya sürdüğü görülmüştür. Müslüman bir ülke olmaktan dolayı gıda konusuna hassasiyetimiz çok olmakla beraber bilinçli bir halk olmamızla bu konu üzerine yetkililer daha çok durmaktadır. Sadece ambalajlı ürünlerde değil birçok hayvansal ürünleri ve et ürünlerinin de dini koşullara uygunluğu önem teşkil etmektedir. Organik helal gıda markalarının dakullanımı bu açıdan önem teşkil etmektedir.

Marka Kalitesinin Önemi

Organik helal gıda markaları bu alanda en güvenceli ürünler olarak herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle son zaman da ülkemizde artan seracılıkla GDO’lu ürünle çoğalmış ve insan sağlığını büyük oranda tehdit etmektedir. sadece GDO’lu ürünlerle sınırlı kalmayan bu olay hayvan kesimlerinin dini şartlara uygunsuzluğu ve hayvanlara verilen bazı ürünlerin sayesinde erken gelişmesini sağlaması yine insan sağlığını olumsuz yönde etkiler. Yetkililerin bu konuda çok fazla üstünde durduğu bu konu halkı kamu spotları ile bilinçlendirmekle beraber basın aracılığı ile duyuru yaparak da halka duyuru yapmaktadır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*