Pinterest Nedir?

pinterest kullanımı, pinterest nasıl kullanılır, pinterest kullanımı nasıl olmalı

Pinterest, sadece resim ve fotoğraf paylaşım özelliği olan bir sosyal medya platformudur. 2009 Aralık ayında Evan Sharp, Paul Sciarra ve Ben Silbermann isimli yazılımcılar tarafından oluşturulmuştur. Gif, video ve bültenlere özel görselleri pano adı verilen yerde sınıf sınıf ayırarak oluşturur. 2010 Senesinde kullanıcılara sunulan uygulama 2011 senesinde büyük bir çıkış yakalayarak 100 milyona yakın kullanıcıya sahip olmuştur. Kullanıcıların yaklaşık 30 milyonu Amerika Birleşik Devletlerindendir. Uygulamada yer alan özellikler ve görseller açısından kadınlara yönelik bir hizmet gibi gözükse de erkeklerinde aradıklarını bulabilecekleri farklı kategoriler bulunmaktadır. Öne çıkan başka bir özelliği ise Facebook hesabı ile Pinterest hesabını birleştiren yaklaşık 10 milyon kadar kullanıcı vardır.pinterest kullanımı, pinterest nasıl kullanılır, pinterest kullanımı nasıl olmalı

Pinterest Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Pinterest, resim ve fotoğraf paylaşım özellikli olan her türlü görselin paylaşıldığı bir sosyal medya platformudur. Bu platform 2009 Aralık ayında kurulmaya karar verilmiştir. 2010 yılında yayınlanarak insanların beğenisini kazanan uygulama 2011’de tam anlamıyla popülerliğine kavuşmuştur. Bu uygulamaya kayıt olarak sizde görsellerden faydalanmak istiyorsanız aşağıda yer alan maddeleri takip edebilirsiniz.

 1. Uygulama veya web sitelerine gidiyoruz. Kısaca pinterest.com bağlantısını da kullanabilirsiniz.
 2. Sağ üstte yer alan Kaydol butonuna tıklıyoruz.
 3. Açılan yerde sizden E-posta, Kullanıcı adı, şifre ve yaşınız istenmektedir. Bu bilgileri doğru girmeye özen gösterelim olası durumlarda (Şifre değiştirmek, unutmak vb.) işimize yarayacaktır.
 4. Eğer bir Facebook veya Google hesabına sahipseniz onlarla da giriş yapabilirsiniz.
 5. Ülke / Bölge seçiyoruz. Ardından ilgi alanlarımızı seçip Pinterest’in size özel olarak sunduğu Pinlerle vakit geçirebilirsiniz.

Gereken işlemlerden sonra Devam et diyoruz ve kayıt olma işlemimiz başarıyla tamamlanıyor.

Pinterest İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

İşletme hesabı ile insanlara sunduğunuz görsellerin istatistiklerini rahatça görebilirsiniz. Pinterest de bir işletme hesabı oluşturmak için:

 1. https://tr.pinterest.com/business/create/ bağlantısına tıklıyoruz.
 2. Ardından E-posta adresinizi, yaşınızı ve kullanmak istediğiniz şifrenizi buraya giriyorsunuz.
 3. Sonra Hesap Oluştur seçeneğine tıklıyoruz. İşletme profilinizi tamamlamak için birkaç adımımız kaldı.
 4. Profilimize girerek Resim ekliyoruz, işletme adımızı veya web sitemizi giriyoruz.
 5. Ülke/Dil ve bölgenizi seçerek ileri tuşuna basıyoruz.
 6. Burdan sonra karşımıza gelen yerden ne tür bir işletme özelliğine sahip olduğunuzu seçip İlerle butonuna basıyoruz.

Artık bir Pinterest İşletme Hesabına sahipsiniz. Bu özelliği etkin kullanmanız için doğru resimler ve fotoğraflar seçerek kendi web sitenize trafik kaynağı yaratabilirsiniz. Bu sayede işletmenizi büyütebilir hatta ticaret bile yapabilirsiniz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*