Pinterest Satılabilir Pinleri Kullanıcılar Açtı

Pinterest, şirketin söylediğine göre, bugün iPhone ve iPad uygulamalarındaki pinleri üzerinde bir satın al butonunu kullanıcıların beğenisine sunmaya başlıyor.Satın Alınabilen Pinler, Pinterest ile ortak olan bazı perakendecilere tanınmakta ve perakendeciler de Shopify’ı ve Demandware’i kullanmaktadır. Şirket, bu ay başında Satın Alınabilen Pinler’in üzerindeki örtüyü kaldırmıştı ve aynı zamanda Haziran’dan sonra bunun kullanıcıların beğenisine sunulacağını da duyurmuştu. Cihaz, perakendecilerin, kullanıcıların doğrudan Pinterest’ten ürün satın alabilmesini sağlayan pinlere, bir satın alma butonu eklemesi imkanını verdi. Kullanıcılar, ürünleri satın alabildiklerinde, e-postalar almaya başlayacaktır.

 

Pinterest

Satın al butonu, bir ürüne bir bağlantı için sadece normal bir pinden çok daha fazla bilgiye sahip olan Rich Pins üzerinde ortaya çıkmakta. Kredi kartınızı yerleştirdikten ve adresi verdikten sonra, kullanıcılar, satın al butonuna tıkladıklarında, satın aldıkları şeyi temin edeceklerdir. Satın al butonu, arama ve ev beslemesi gibi bütün uygulama özelliklerinde mevcut bulunmaktadır.

Pinterest üzerindeki içeriğin neredeyse üçte ikisi, Pinterest’in gelir kaynağı oluşturma-kaynak yaratmadan sorumlu genel yöneticisi Tim Kendall’ın, çıkış zamanında TechCrunch’a söylediği üzere, ticari web sayfalarından insanlar tarafından pinlenmiştir. Şu an için, işler, Kendall’ın söylediği üzere, satın alınabilir pinleri geliştiremeyecektir. Pinterest bugün ayrıca, Nordstrom ve Neiman-Marcus gibi bazı ticari markalar için bunun Braintree ile birlikte çalıştıklarını açıkladı. Ayrıca, ödemeleri güçlendirmek için Stripe ile birlikte çalışmaktadır.

Yani, elbette, bu Pinterest’in yararınadır. Uygulamada daha fazla içerik olduğunda, kullanıcılar, ticari işlerden gelen şeylerin çoğundan memnun kalır, sonrasında da keşif için kullanıcılar için daha fazla pin olur. Eğer, doğrudan Pinterest’ten bir şeyler satın alabilirse, sonrasında muhtemelen geri döneceklerdir ve ürünleri satın alacaklardır. Bu, Pinterest üzerindeki reklamcıların faydasına olur ve her gün, şirkete, bu uygulamaya geri dönüş için daha güçlü bir sebep sunmaktadır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*