Plastik Cerrahi Operasyonu: Hazır olmak yada olmamak

plastik cerrahi, plastik cerrahi ile güzelleşmek

Plastik cerrahi operasyonu öncesi hazırlıklarımız neler olmalı noktasından hareketle başlıyoruz. Değişmek zordur, değişime ayak uydurmak daha zordur. Bir de bu değişimin fiziğinizle, görünüşünüzle alakalı olduğunu düşünürsek durumunun ehemmiyeti daha iyi anlaşılır. Günlük hayatta ve iş hayatında işlerimizi planlamak ve atacağımız adımları önceden kestirmek başarılı olmaya giden yolda  olmazsa olmazların başıdır. Aynı şekilde cerrahi operasyona hazır olmak için takip etmemiz gereken belli adımlar vardır. Bunları sırasıyla ele alalım.plastik cerrahi, plastik cerrahi ile güzelleşmek

1- Hedeflerinizi belirleyin

Her vücut ve yüz birbirinden farklı ve özgündür. Buna mukabil her plastik cerrahi operasyonu da birbirlerinden farklı ve özgündür. Başkalarının plastik cerrahi operasyonu öncesi ve sonrası resimlerine bakarak aynı etkinin, değişimin sizin üzerinde de gözükeceğini size kimse garanti edemez. Bu sadece size fikir vermek açısından geçerli bir durumdur. Plastik cerrrahi operasyon öncesi bunları bilerek ve gerçekçi hedefler, beklentilerle hazır olmalısınız.

2- Fiziksel olarak hazırlanın

Plastik cerrahi operasyonu öncesi belirli ilaçları kullanmanız gerekebilir. Bunun yanında yeme alışkanlıklarınızda değişikliklerde yapmanız istenebilir. Sigara içiyorsanız en geç iki hafta öncesine kadar bırakmış olmalısınız. Plastik cerrahi operasyonu öncesi ne kadar sağlıklı olursanız, operasyon sonrası o kadar sağlınıza çabuk kavuşursunuz.

3- İyileşme evresini bilin

Cerrahi operasyon gerçekleştiğinde iyileşmenizin ne kadar süre alacağını bilmek faydanıza olacaktır. Aynı zamanda operasyon günü boyunca refakakçinizin kim olacağını belirleyebilirsiniz. Çoğu durumda plastik cerrahi operasyonu sonrası hemen yüremeye başlayamaz ve araç kullanamazsınız.

4- Operasyon sonrası tetkikler

Plastik cerrahi operasyonu sonrası bir veya bir kaç defa plastik cerrahıza gitmek, gözükmek durumunda olacaksınız. Cerrahınız operasyon sonrası durumunuzu tetkik edecek ve gereken önlemleri ve işlemleri gerçekleştirecektir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*