Saçlara İyi Gelen Bitkiler

saç bakımı yapma, saça iyi gelen bitki özleri, saç için bitki özü

Saçlarımızın sağlıklı bir şekilde uzamayabilmesi ve beslenmesi için kesinlikle ama kesinlikle bitki özlerine de ihtiyacı bulunmaktadır. Çünkü günümüzde kullandığımız şampuanların içeriğine baktığımızda içersin de bir sürü bitki özü bulunuyor ve saçlarımızın da bundan faydalanmasını sağlanmalısınız.saç bakımı yapma, saça iyi gelen bitki özleri, saç için bitki özü

Isırgan Otu

 Isırgan otu insan vücudu için son derece faydalı bitkilerdendir. Faydalarını saymakla bitmeyecek olan ısırgan otunun günümüzde ise çok az kıymetini bilmekteyiz. İçinde bulundurduğu magnezyum, demir, kalsiyum gibi minerallerin dışında A, C, D ile K vitaminlerini de içeren ısırgan otu bizler için son derece faydası bulunuyor. Isırgan otu saçlarımızın doğal yağ dengesini kurutmadan saçlarımızı besleyip güçlenmesini sağlıyor. Özellikle de saçlarımızdaki kepeğin azalmasını da sağlar. Piyasaya baktığımızda birçok şampuan firmasının şampuanlarının içeriğinde ısırgan otunu kullandığını da görmemiz mümkün olacaktır.

Zeytinyağı

 Zeytinyağı, içerisinde bulundurduğu vitaminler ile mineraller sayesinde saçlarımızı besleyerek güçlendirmektedir. Zeytinyağı saçlarımızı nemlendirir ve özellikle içerisinde bulundurduğu yağ asitleri sayesinde saçlarımızın sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Bir fincan zeytinyağını biberiye ya da lavanta gibi kokulu bitkilerle karıştırınız ve bu karışımı ıslak ve ya kuru olan saçlarınıza özellikle de saç uçlarınıza uygulama yapınız. Karışımı saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı bir bone ile kaplamalısınız. Bonenin üstüne de sıcak bir havlu ya da fön makinesi tutunuz. Çünkü bunun sebebi sıcak havaların olması zeytinyağının saçlarınız tarafından daha iyi emilmesini sağlar. Karışımı saçınızda 15 dakika ile 1 saat arasında bekletmelisiniz. Daha sonra da saçlarınızı bol ve ılık su ile durulamalısınız.

Papatya Yağı

 Papatya yağı günümüzde en fazla sakinleştirici etkisi ile biliniyor. Özellikle papatya yağı rahatlatır ve huzur vermektedir. Pek çok şampuanın bileşeninde de bulunan papatya yağı saçlar için de son derece faydalı bir bitkilerden biridir. Çünkü papatya yağı saçları gün içerisindeki yıpratıcı çevresel faktörlerden karşı koruma sağlamaktadır. Etkisini özellikle yağlı ve kepekli saçlarda daha kolay gösteren papatya yağı, saçları canlandırır ve böylelikle saç köklerini güçlendirmektedir. Böylece saçlar gerek daha güçlü görünür gerekse de dökülme problemi azalmaktadır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*