Saçları Güçlendirmenin Yolları

saçlar nasıl güçlenir, saç güçlendirmenin yolları, saç bakımı nasıl olmalı

Saçla da tıpkı vücudumuz gibi güneş ışınlarından ve ya günün telaşından ve günlük hayattaki olumsuzluklardan etkilenebilir. Bu etkilenme sonucunda da ise saçlarımız kırılarak dökülebilir ya da saç köklerimiz de zayıflamalar yaşanır. Kökleri zayıflayan saçlar da koparak dökülmeye meyilli hale gelir ve bu haldeki saçlarımızı daha kolay kaybederiz. Saçlarımızı kaybetmemize günlük hayatta kullandığımız şampuan, sprey, saç şekillendiriciler, içeriğinde kimyasal bulunduran saç bakım ürünleri gibi ürünler de olumsuz katkılar sağlanıyor. Yıpranan saçlar da daha kolay kırılır. Biz de bu yazımızda sizlere saçlarınızı güçlendirmeniz için yapmanız gereken maskelerden değinerek bu konudaki işinizi kolaylaştırmayı düşünüyoruz.saçlar nasıl güçlenir, saç güçlendirmenin yolları, saç bakımı nasıl olmalı

Saçlarınızı Güçlendiren Maskeler

Mayonez ve Muz Maskesi: yaklaşık olarak iki yemek kaşığı mayonez ile iyice ezdiğiniz bir muzu iyice karıştırın ve daha sonra bir macun haline getiriniz. Hafif nemli olan saçlarınıza kökten başlayarak uçlarına kadar sürülmesi gerekir. Saçlarınıza bu karışımı iyice yedirdikten sonra saçlarınızı başınızın üzerinde toplayın veya bir adet duş bonesi takarak bu karışımı saçınızda en az yarım saat beklemelidir. Duş bonesi karışımın saç telleri veya saç derisi tarafından daha iyi emilmesini sağlayacaktır. Daha sonra ise maskeyi saçlarınızdan temizlemek için ılık su ile bol bol durulayabilirsiniz. Bu maskeyi saçlarınıza haftada bir kez olmak üzere 4- 5 defa uygulanmasında sakınca bulunmuyor.

Zeytinyağı ile Bal Maskesi: Zeytinyağı ile bal saçlarınızı nemlendirebilmek için sizlere son derece yardımcı olacak iki doğal ürünlerden biridir. İki yemek kaşığı balı üç yemek kaşığı zeytinyağı ile iyice karıştırmanız gerekir. Eğer ki, saçınız uzunsa zeytinyağının ile balın miktarını az da olsa arttırınız. Yaptığınız bu karışımı kısık ateşte yaklaşık 2- 3 dakika ısıttıktan sonra nemli olan saçlarınıza uygulayın. Karışımı saçınızda 15 dakika kadar bekletin daha sonra ılık su ile şampuanla durulamaya geçiniz.

Biberiye Yağı İle Saç Bakımı: Yaklaşık yarım çay bardağı biberiye yağı ve yarım su bardağı zeytinyağını karıştırın. Ve bu karışımı bir kâseye alın daha sonra tencereye bir miktar su alarak bunun içine de o kâseyi yerleştirin. Ve yağı bu şekilde biraz ılıtınız. Daha sonra bu karışımı saçlarınıza 10- 15 dakika boyunca masaj yaparak yedirilmesi gerekir. Yaklaşık 20 dakika saçlarınızda beklettikten sonra ılık ve bol su ile durulamaya geçiniz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*