TESETTÜR ABİYENİN DİĞER ABİYELERDEN FARKI NEDİR?

tesettür abiyenin farkları, tesettür abiye kullanımı, kullanım açısından tesettür abiye farkları

Tüm bayanlar her daim zarif ve şık görünmek isterler. Şayet söz konusu olan özel toplantılar, davetler, düğün, sünnet, mezuniyet gibi günler ise hele, ne giymeleri, ne takmaları gerektiği konusunda hatırı sayılır bir çaba sarf ederler. Ölçülü giyinmeyi prensip edinen stil sahibi tesettürlü bayanlar da elbette buna dahil elbette. Ancak şunu itiraf etmek gerekir ki;  tesettür giyimi tercih eden bayanlar için durum biraz daha karmaşık bir hal alabiliyor çoğu zaman. Çünkü muhafazakâr kesimdeki bayanlar, islamın emrettiği ölçülere uygun hem sade hem şık ve zarif hem de vücut hatlarını gizleyebilecek şekilde giyinmek durumundadırlar. Bunun için de tesettür abiye seçiminde de bu bayanlar özenli bir seçim yapmak zorundalar.tesettür abiyenin farkları, tesettür abiye kullanımı, kullanım açısından tesettür abiye farkları

Abiye elbise modellerine baktığımızda aşırı derecede gösterişli, abartılı modellerin piyasada yer aldığını görüyoruz. Ancak tesettürlü bayanların tercih edeceği tesettür abiye modelleri, amacına uygun olmak durumundadır. Fazla göze batmayan, aşırı gösterişten uzak olan abiye modellerinin tercih edilmesi daha yerinde bir seçim olacaktır. Abiye elbisenin özellikle yaka kısmının başörtüsü ile özenle kapatılabiliyor olması önem teşkil eder. İslam dininin gereklerine göre kadınların saçlarının, boynunun kısacası el, ayak ve yüz dışındaki bölgelerinin kapalı olması gerekir. Dolayısıyla yapılan seçimlerde bunları göz önüne almak, ona göre bir tercih yapmak gerekir.

Bugün artık tesettür abiye modellerinde de eskiye oranla seçeneklerin arttığına şahit oluyoruz. Birbirinden ünlü markalar, kreasyonlarında tesettür abiye modellerine de sık yer veriyor. Hatta ve hatta üretimlerini yalnızca tesettür giyim üzerine oturtmuş olan firmalar da gün geçtikçe artmakta. Hal böyle olunca abiye seçiminde, tesettür abiye üretimindeki kısıtlılıktan dolayı zorlanan muhafazakâr kesimdeki kapalı bayanlarımız da artık farklı desenlerde, renklerde ve farklı kumaşlar kullanılarak üretilen tesettür abiye modellerini dinimizin gereklerine uygun biçimde özgürce seçebilme olanağına sahip oldu. Tesettür abiye seçiminde şunu özellikle dikkate almak gerekir, şıklık ve zarafeti bir arada sunacak modeller tercih edilirken, bir taraftan da tesettür giyime uygun sadelikteki tasarıma sahip olmalarına özen gösterilmelidir. Tesettür abiye üretiminin gelişmesi ile birlikte artık bayanların sade ve kapalı giyinerek de oldukça hoş ve asil bir görünüme sahip olabildikleri gerçeğine tanık oluyoruz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*