Tesettür Elbise İle Hangi Eşarp Kombin Edilebilir?

tesettür elbise ile eşarp kombini, eşarp kombini yapma, tesettürde eşarp kombini

Bazı bayanlar için şal kullanımı hem kolay hem de pratik bir yol sunsa da eşarpların cazibesi ve şıklığı her zaman öne geçer. Bu nedenle kıyafetlerinizle uyumlu şalları kullanırken dolabınızda birkaç eşarp modeline de yer vermeye özen göstermenizde yarar vardır. Basit bir eşarp modeli bir kullandığınız kıyafeti daha farklı hale getirebilir. Bu nedenle gerek şalla gerek eşarpla seçtiğiniz kıyafetleri alternatif olarak kullanabilirsiniz. Eşarp seçiminde renkler ve desenler ön plana çıktığı için öncelikle kıyafetinizle uyumlu olması gerekir. Bu anlamda içinde yer alan renklere uygun seçimler yapabileceğiniz modeller şık bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır. Tesettür elbiselerle eşarp kullanımı özel günlerinizde, günlük yaşamda, iş hayatında her zaman yapabileceğiniz kombinleri oluşturmanıza yardımcı olacaktır.tesettür elbise ile eşarp kombini, eşarp kombini yapma, tesettürde eşarp kombini

Eşarp seçiminde öncelikle kaliteli ürünlere yer vermeniz gerekir. Bazı şal modellerinin kırışmama ve kolay şekil alma özelliği bulunduğu için daha kısa sürede şalınızı bağlayabilirsiniz. Ancak eşarpta durum biraz farklıdır. Eşarp büyüklüğüne dikkat etmeniz, kırışmamasına dikkat etmeniz ve kalınlığını incelemeniz gerekir. Bu anlamda mevsimlere göre kullanabileceğiniz eşarplar seçerek sıcak havalarda ince kumaşları soğu havalarda daha kalın kumaşları kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında eşarp kumaşında kaliteli bir seçim yapmanız tesettür elbise ve eşarp kombin edilmesi sırasında size kolaylık sağlayacak daha kolay şekil alacaktır. Eğer kalitesizi bir kumaş seçmişseniz bağladığınız şekilde bozulacağı gibi eşarbınızın da sürekli kaymasına neden olabilir.

Renk ve desenleri ile zengin bir içerik sunan eşarp modelleri birçok elbise ile uygun şekilde kullanılabilmektedir. Ancak elbette zarif bir görüntü oluşturmak için klasik seçimler yapabilirsiniz. Bunun dışında daha modern ve farklı bağlama yöntemlerini kullanarak eşarbınıza farklı bir görüntü katabilirsiniz. Bağlama şekilleri eşarbın görüntüsünde değişikliği yaptığı gibi seçtiğiniz desenli ya da sade modellere göre de şık bir görüntü oluşturacaktır. Tesettür elbise üstüne bağlanabilecek eşarp modelleri seçerken de nasıl bağlayabileceğinizi göz önüne alarak uygun desen ve renklerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede her zaman tek bir eşarpla birden farklı model oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde farklı eşarp modellerini tek bir bağlama şekli ile kullanırsanız da çoğu zaman aynı görüntü vereceğinizi bilmeniz gerekir.

Muhteşem Eşarp Kombinleri Yapabilirsiniz

Farklı dokulara sahip olması nedeni ile eşarp modelleri zengin bir içerik sunarlar. Genelde bayanların tercih ettiği modeller de daha büyük ebatlara sahip olan ve ipek kumaş karışımlı modellerdir. Bu tarz modeller tesettür modasında kullanılabilecek eşarplar arasında en kolay şekilde alan tasarımlardır. İsterseniz tek renkli isterseniz de desenli olarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında soğuk havalarda daha kullanışlı olduğu için yün karışımlı modeller de tercih edilmektedir. Hem şık hem de soğuktan korunmak için ideal bir araç olan eşarplarınızı doğru şekilde bağlamak için elbette uygun boyutlardan yararlanmanız gerekir.

Eşarp seçimi yaparken elbette kullanacağınız kıyafetlere de dikkat etmeniz gerekir. Eğer elbiseniz koyu renklerden oluşuyorsa eşarbınızın da koyu renk olması sert ve soğuk bir ifade oluşmasına neden olur. Bu nedenle koyu renk kıyafetlerde daha yumuşak ve pastel tonlar seçerek yumuşak bir ifade oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra çok canlı bir kıyafeti dengelemek için de yine daha mat ve koyu tonları kullanabilirsiniz. Eşarp ile tesettür elbise kombin etme işlemi yaparken her zaman dengeli bir orantı kurmaya özen göstermeniz gerekir. Gereksiz abartılar kıyafetinizin kötü görünmesine neden olacağı gibi kötü bir kombin oluşmasına da neden olur. Desenli ya da sade eşarp kullanmadan önce hangi kıyafetlerle nasıl kombin yapabileceğinizi görmenizde fayda var.

Elbiselerinde yer alan renkler, desenler ya da diğer detaylar nasıl bir eşarp seçmeniz gerektiğini de görmenizi sağlar. Bu anlamda kullandığınız kıyafetlerdeki küçük renk detaylarını içeren bir eşarp tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız elbise kumaşına uygun bir eşarp da seçebilirsiniz. Özellikle parlak dokuya sahip olan eşarplarda uygun kıyafetlerin bulunması önemlidir. Tesettür giyim modasında eşarplar ile kombin yapma işleminde eğer kullanacağınız kıyafet abiye bir elbise ise tül ya da kendinden desenli bir eşarp seçebilirsiniz. Eğer günlük bir kıyafetin üzerinde kullanacağınız eşarpları seçmeniz gerekiyorsa daha sade ya da mat kumaşlardan yana seçim yapabilirsiniz. Bu sayede hem şık hem de zarif bir görüntü oluşturabilirsiniz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*