TESETTÜR ELBİSELER İÇİNDE ABİYENİN YERİ NEDİR?

Tesettür modellerinde de gündelik ya da abiye kullanımlar için farklı modeller tasarlanmaktadır. Bu nedenle de kullanım yerine göre farklı modeller daha özel ve kullanışlı tasarımlar olarak görülebilmektedir. Günlük yaşamda abiye modellerini kullanamazsınız bunun yanı sıra tesettür abiye giymeniz gereken bir yerde de gündelik kıyafetler kullanmanız çok sönük ve sıradan görünmenize neden olur. Bu nedenle de duruma ve yerine uygun olarak giyinmeniz gerekmektedir. Son yıllarda abiye tasarımlarında da ilgi çeken koleksiyonlar sunan tesettür markaları bayanlar tarafından çok beğeni görmektedir.

Tesettür Abiyeler Artık Çok Daha Güzel

tesettür elbise modelleri

Abiye kullanılan tesettür elbise modellerinde pek çok aksesuar ve detay yer alabilmektedir. Daha özel ve farklı bir koleksiyon içeren abiyeler arasında genellikle saten kumaşlar, krep kumaşlar, şifon ve tül gibi detaylara yer verilmektedir. Kullanılan modeller arasında krep kumaşlı tasarımlar günlük yaşamda da gündüz gezmelerinde de kullanılabilecek olan modellerdir. Mat renkli ve yumuşak dokulu bir kumaş olması nedeni ile krep kumaşlar sevilmektedir. Bu nedenle de gündüz gezmelerinde de kullanılabilmektedir. Bunun dışında yoğunlukla tasarlanan abiye elbiseler saten kumaşlı modelleri kapsamaktadır. Tasarlanan modeller arasında uzun ya da daha abartılı modeller görmek mümkün. Özel bir gün için kullanıldığı için daha farklı ve abartılı tasarımlar olabilmektedir. Sunulan modellere dantel ya da tül de eklenebilmektedir.

tesettür elbise modelleri, tesettür abiye, tesettür elbise

Kullanılan tül aksesuarlar elbisenin tamamını kaplayabildiği gibi sadece üst ya da sadece alt olarak da tül kaplama kullanılabilmektedir.Tesettür elbise modellerinde abiye tasarımların diğer kıyafetler tasarımlarında olduğu gibi farklı ve özel bir yanı bulunmaktadır. Daha dikkat çekici, parlak renkli ya da taşlı ve işlemeli modeller kullanılabilmektedir. Genellikle çok özel anlar için kullanılmaları nedeni ile de bayanların ilgisiniz çekmesin yanı sıra göz alıcı tasarımlar da olabilmektedir. abiye elbise modellerinde son yıllarda kaftanlı tasarımlar da farklılık gösteren modellerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra Osmanlı motiflerinin de işlendiği modeller dikkat çeken diğer modellerdir. Sunulan birçok tasarım farklı zevklere hitap edebilmektedir. Bu anlamda daha fazla model olması aynı zamanda hem genç hem de orta yaşa hitap eden ürünler sunulmasını da sağlamaktadır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*