Tesettür Giyim Kıyafetlerinin Özellikleri

tesettür kıyafetlerin özellikleri, tesettür kıyafetler, tesettür kıyafetlerin genel özellikleri

Tesettürlü bayanlar giyinirken çok hassas davranması gereken noktalar vardır. Çünkü giyinirken farklı çağrışımlar uyandırmak kadının örtünme nedenini ortadan kaldırır. Giyinirken kıyafetlerde kumaşın, cinsine, rengine ve tasarımına kadar uzanan dikkatli olması gereken konular vardır. Her kıyafet tesettürlü bayanların alması için uygun değildir. Bu konular kısaca anlatmak bile yeterli olmayabilir.  Yinede tesettür giyim de işinize yarayacak noktalara biraz değinelim.tesettür kıyafetlerin özellikleri, tesettür kıyafetler, tesettür kıyafetlerin genel özellikleri

Vücudunuzda el ve yüz dışında kalan kısımların asla gözükmemesi gerekir. Dinimize uygun giyinmek isteyen bayanlar dinin emrettiği kapanma şekli ile görülmelidir ki başka fikirlere düşünceler de yer vermesin. Vücut hatlarını belli eden kıyafetleri uygun gören dinimiz özellikle üst kıyafetlerin dar olmamasını önermektedir. Vücuda yapışık olan penyeler tesettür giyimde uygun olmayan seçimlerdendir. Kumaş seçimlerinde ince içinizi gösterecek şifon, dantel tarzı seçimleri kullanmamalısınız. Kadın tenini gösteren ince kıyafetler bu giyimde hoş bir görüntü oluşturmaz. Ne kadar şık olursa olsun içinizi göstermeyen kıyafetleri tercih etmelisiniz. Renk olarak fazla dikkat çekmeyen renkleri seçmek en doğrusu olacaktır. Özellikle kırmızı çarpıcı bir renk olması ile fazla tercih edilmemelidir. Zaten tesettürlü bir bayan görüntüsünün nedenini davranışları hal ve hareketleri, seçimleri ile belli etmektedir. Saçlarının görünmemesi ve alnı kapatacak kulak hizasında olacak bir kapanma şekli uygulanmalıdır. Kadının örtüsü olan eşarp baş çevresinin kıvrımlarını belli etmemelidir. Başı sımsıkı sarmak yerine rahat bir örtü kullanmak sağlık açısından da uygundur. Örtünmedeki amaç kadının ziynetlerini saklamasıdır. Tabii ki çirkin ve kendisini kötü gösterecek şekilde de kadın giyinmemelidir. Bedenine yakışan kıyafetleri tercih etmelidir. Etek boylarının uzun olması gerekirken yapılan yanlış arkasında bulunan yırtmaçlar. Eğer diz altında etekler tercih ediliyorsa bu durumda kalın veya teni göstermeyen çoraplar tercih edilebilir. Bu detayı asla uygulamamalısınız. Diğer değinilmesi gereken önemli bir husus vahşi hayvanların derilerinden yapılan kıyafetlerdir. Dinimizdeki hükümler bakımından bu derilerden yapılan kürk, samur, ceket hatta çantalar bile kullanıma uygun değildir.

Birçok ayrıntısı olan tesettür giyim bayanlar için uygulanması zor olsa da kurallarına uyulduğu vakit uygun yerini bulacak ve kolaylaşacaktır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*