Tesettür Takım Elbiselerin Diğer Takım Elbiselerden Farkı

tesettür takım elbise, tesettürlü bayanlar için takım elbise, tesettürlü takım elbise modelleri

Tesettür kıyafetlerinin diğer kıyafetlerden farklı olması bazı model değişikliklerinden ileri gelmektedir. Aslında takım kıyafetleri aynı olmakla birlikte açık bayanların kullandıkları modellerin bazılarında farklılık vardır. Tesettür takım elbiseler genel anlamda kapalı bayanların eşarpla birlikte kombin ederek kullandıkları kıyafetler olmaktadır. Takım elbise kıyafetlerinde sadece aksesuar değişiklikleri ve modellerin eteklerindeki derin yırtmaçların kullanılması bakımından farklılıklar olabilmektedir. Genel anlamda takım elbiseler aynı modellerden meydana gelmektedir. Kıyafetler etek, ceket, pantolon ve yelek modellerinden oluşmaktadır. Tesettür takım elbise kullanan bayanlar başörtüleri ve değişik çanta, kemer gibi aksesuarlar ile kıyafetlerini tamamlamaktadır.tesettür takım elbise, tesettürlü bayanlar için takım elbise, tesettürlü takım elbise modelleri

Kapalı bayanların kıyafetleri açık bayanlara nazaran biraz daha sade ve kapalı olabilmektedir. Firmalar bu kıyafetleri tasarlarken bayanların tesettürlü kıyafetlerine uygun modeller üretmektedir. Bayanlar giyimleri çok dikkat etmektedirler. Modern kıyafet giyen bayanlar dekoltelerinde kapalı ve ya çok açık kıyafet diye ayrım yapmayabilirler. Kapalı bayanlar tesettür takım elbise seçerken bu durumlara dikkat ederek kıyafet seçimi yapmaktadırlar. Tesettür takım kıyafetlerinin bir farkı da eteklerin genelde uzun olması modellerinde farklılık yaratmaktadır. Tesettürlü takımlarda pantolon üzerine uzun bir tunik ile kombin edilmesi bayanlar için tesettür modeli uygulanmakla birlikte şık bir takım meydana getirmektedir.  Tesettür takım elbiselerin bir özelliği de kıyafetlerin vücut hatlarını belli etmeyecek kadar hafif bol olmasıdır. Takım kıyafetlerde etek, ceket, pantolon ve yelek gibi parçalar standart olmaktadır. Tesettür takım kıyafetlerinde ise frace şal ikili takım, elbise yelek takım, elbise ceket takım, tül detaylı etek ve tunik takımlar ve taş süslemeli abiye tesettür kıyafetler de modellerde bulunmaktadır. Normal ve tesettürlü takımlarda ki farklılık modellerdeki detaylardan ileri gelmektedir. Normal takım elbise ile tesettürlü takım elbiselerin arasında farklı modellerin uygulanmasından dolayı farklılık göstermektedir.

 Normal takımların eteklerinde derin yırtmaçların bulunması, insan vücuduna oturan kıyafetlerde vücut hatlarının belli olması gibi detayları da bulunmaktadır. Tesettürlü bayanlar bu şekildeki takım elbise kıyafetlerini tercih etmemektedirler. Tesettürlü olduklarından dolayı kendilerine yakışan takım kıyafetleri kullanmayı daha uygun görmektedirler. Bu sebeplerden dolayı firmalar bu detayları göz önüne alarak tasarımlarını tesettüre uygun modeller üzerinde yapmaktadırlar.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*