Vajina Beyazlatma Estetiği

vajina beyazlatma işlemi, lazerle vajina beyazlatma, vajina beyazlatma estetiği yapımı

Kadınlarda farklı sebeplere bağlı olarak genital bölgede siyahlaşma, renk koyulaşma, genital kararma ve esmerleşme gibi kişilerin huzursuz olmasına neden olabilecek durumlar görülebilmektedir. Son dönemlerde uygulanmakta olan lazerle renk açma tedavilerinde ise esmerleşen genital bölge için beyazlatma, ağartma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Vajina beyazlatma estetiği konusunda farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Kimyasal peeling ve farklı cilt soyma tedavileri uygulanabilmektedir. Ancak en çok başarı alınan işlem lazer uygulamasıdır.vajina beyazlatma işlemi, lazerle vajina beyazlatma, vajina beyazlatma estetiği yapımı

Genital Bölgede Neden Kararma Olur?

Genital bölgede görülen esmerleşme sorunundaki en büyük etken bu dokuda bulunan estrojen hormonun yoğunluğudur. Bu hormon, güneş ışığının etkisiyle genital bölgede renk koyulaşması sağlayan melanosit hücrelerini harekete geçirir. Melanosit hücreleri ise melanin salgılayarak bu bölgede renk koyulaşmasına neden olur. Genital alan kapalı olmasına rağmen güneşten gelen ultraviyole ışınlarının bu bölgeye ulaşması kolaydır.

Bununla birlikte gebelik, doğum kontrol hapları gibi etkilerle kadınlarda artan estrojen hormonu ile genital alanda renk koyulaşması, esmerleşme görülebilir. İlerleyen yaşın etkisiyle de bu bölgede renk değişimi görülebilmektedir. Bu renk değişiminin giderilmesi için ise vajina beyazlatma estetiği operasyonu büyük oranda başarı sağlamaktadır.

Genital Bölgenin Rengi Nasıl Açılır?

Bu bölgeye uygulanan kremler, kimyasal peeling ve cilt soyucu işlemlerle birlikte epidermis olarak bilinen cildin üst katmanının dökülmesi sağlanmakta ve cilde belirli süre için parlaklık kazandırılabilmektedir. Ancak bu yöntemler kalıcı sonuç sağlamamaktadır. Ayrıca bu yöntemler genital bölgenin cilt dokusuna zarar verebilmektedir. Fraksiyone karbondioksit lazer uygulaması ise lazer ışığı cildin daha alt kısımlarına inmekte ve etkinliği, kalıcılığı daha fazla olmaktadır.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*