Vajina estetiği neden uygulanır?

vajina estetiğinin önemi nedir, vajina estetiği neden yapılır, kimler vajina estetiği yaptırabilir

Vajinal estetik uygulamaları kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluklarının ve dış görünümün beğenmemesi durumunda yapılan operasyonlardır. Estetik operasyonlar sıklıkla dış görünüm için yapılmasına rağmen günümüzde vajinal estetik yaptırmak isteyenlerin sayısında artış yaşanmaktadır. Peki, vajina estetiği neden uygulanır?vajina estetiğinin önemi nedir, vajina estetiği neden yapılır, kimler vajina estetiği yaptırabilir

Sorunların İfade Edilmesi

Kadınlarda cinsel ilişki sırasında duyulan hazzın arttırılması için yapılan operasyonlarla birlikte kişiler psikolojik olarak daha iyi hissetmektedir. Kadınların daha güzel hissetmek istemeleri, tabu baskılarından kurtulma isteği gibi nedenlerle pek çok kişi bu operasyonlara yönelmektedir. Cinsel organını estetik bulmayan, ilişkilerinden zevk almayan kadınlar bu sorunlarını eşleri hatta kendileriyle bile paylaşmaktan çekinebilmektedir. Bu nedenle doktorlarla olan iletişim sırasında dahi çekinme, yanlış anlaşılma, utanma gibi duyguların etkisiyle ifade zorluğu çekebilmektedir. Yaşanılan fiziksel ve estetik kaygılar cinsel yaşamın etkilenmesine neden olmaktadır.

Vajina Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Cinsel organın zamanla deforme olması, şekil bozuklukları, renk değişimleri gibi sebeplerle yaşanılan huzursuzluk sonucunda cinsel yaşam olumsuz etkilenmektedir. Kadınlar ise bu gibi durumlarda vajina estetiğine yönelebilmektedir. Vajina estetiği neden uygulanır, hangi sorunlar yaşanır?

  • Vajinal genişlik
  • İç dudaklardaki büyüklükle ilgili sarkıklıklar

Vajinal estetikle birlikte cinsel yaşam daha iyi bir hal almaktadır. Yapılacak operasyonlarla birlikte kadınların kaygıları azalmakta, kendilerini daha çekici ve güzel hissetmektedir. Doğum sonrası vajinada oluşan kalıcı esnemeler diğer bir deyişle sünme sebebiyle bu operasyonlar uygulanmaktadır. Aynı zamanda bazı kadınlarda doğuştan dudak asimetrisi görülebilmekte, bunun sonucunda da vajinal estetiği tercih edebilmektedir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*