Vajinusmus Tedavi Yöntemleri

vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Vajinusmus, cinsel birliktelikte acılı ve sancılı geçmesi ile bilinen bir problemdir. Bu istem dışı hareket ile cinsel ilişki oluşmaz. Bu problemi de tedavi etmek için psikoterapi, egzersizler ve yardımcı ilaçlar ile kremler kullanılabilir.

Nedenleri

Vajinusmus nedenleri çoğu kadın için sürpriz olmaktadır. Bu reaksiyonun temelinde yanlış ve sağlıksız cinsel bilinçlendirme vardır. Hamilelik korkusu, cinselliğin kötü kullanımı, tıbbi ve fiziksel sebepler gibi birçok neden olabilir.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Vajinusmus tedavi yöntemleri tedavide önemli olan nokta ağrılı ilişkilerin over kist, pelvis iltihabı gibi tıbbi sorunların öncelikle çözülmesidir.

Tedavi de egzersizler

Vajinusmus tedavi yöntemleri arasında egzersizler oldukça önemli yer edinmektedir. Egzersizler sayesinde gevşeme ve rahatlama oluşur.

Kegel egzersizleri sayesinde pelvik kaslar güçlendirme ve kontrol edilmeye yönelik egzersiz çeşididir. Solunum egzersizi; solunumu kontrol eden ve gevşemeye yönelik olan egzersizdir. Gevşeme egzersizleri, tüm vücut kaslarının gevşemesini öğretilmeye yönelik olan bir egzersizdir. Botoks uygulama yöntemi; Bir bakteriden elde edilen toksin olan bu ilaç enjekte edilen kaslarında kısmı felç oluşturması ile gevşemeyi sağlayan bir ilaçtır. Etkisi 2-6 ay arasında değişebilir ve yan etkisi olarak görülen idrar ve gaita kaçırması da görülebilir.

Kendi kendine geliştirilen egzersiz yöntemleri ve yapılan uygulamalar ve seanslar ile vajinusmus tedavi edilebilir ve oldukça memnun çıkan birçok hasta vardır. Özellikle İstanbul’da bulunan terapi merkezlerinde tedavi olabilirsiniz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*