Valtek Tip Enjektör Nedir ve Görevi Nedir?

valtek tip enjektör, lpg enjektörlerinin görevi, lpg sistemi enjektörleri

Valtek tip enjektörler diğer enjektör tipleriyle karşılaştırıldığında hem en uzun ömürlü olarak hem de en sessiz çalışan enjektör tipi olarak birinci sırayı almaktadır. Yerli olsun yabancı olsun birçok gaz enjektör markasıyla aynı özelliği taşımaktadır. Bu bağlamda diğer gaz enjektörlerinin yerine de valtek enjektör takmak uygun olabilmektedir. Diğer gaz enjektörleriyle aynı özellikleri taşıdığı için de valtek enjektörler birçok otogaz sistemiyle yüzde yüz uyum sağlamaktadır.valtek tip enjektör, lpg enjektörlerinin görevi, lpg sistemi enjektörleri

                Valtek tip enjektörlerin özelliklerini ve farklı modellerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Valtek tipi enjektörler ülkemizde ve hatta dünya genelinde en çok tercih edilen gaz enjektörü tipidir. Bu enjektörlerin çalışma sürelerinden bahsetmek gerekirse bu durum, enjektörün markasına ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ama genel bir zaman verilmesi gerekirse valtek enjektörlerin 1,5 ms ile 3,5 ms süreleri arasında çalıştığı söylenebilir. Dolayısıyla bu LPG enjektörlerinin kullanım sürelerinin 2 ila 4 yıl arası olduğunu söyleyebiliriz.
  • Valtek enjektörlerin bu özelliklerine bakıldığında aslında diğer enjektörlerden daha ucuz olduğunu söylemekte bir sakınca yoktur. Bunların yanı sıra arızalandığı takdirde bu enjektörlerin bakımını, temizliğini ve değişimini yapmak da oldukça basit bir işlemdir.
  • Valtek tipi enjektörler dışında matrix tipi enjektörler de mevcuttur. Bunların dışında yine farklı firmalar tarafından üretilerek tüketiciye sunulan farklı marka ve modellerde gaz enjektörleri de bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilenlerden de anlaşılacağı üzere valtek enjektörlerin diğer enjektör tiplerine göre daha kullanışlı ve daha güvenilir olduğunu söylemek mümkündür.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*