Yağ Yakan Bitki Çayları

yağ yakan bitkiler, bitki çayları ve yağ yakımı, yağ yaktıran bitki çayları

Yaz yaklaşırken kilo verme yöntemleri yeniden popülerlik kazanıyor. Kilo verme sürecinde; Metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olan yiyeceklerin yanı sıra doğal bitki çaylarını da deneyebilirsiniz. Her biri farklı özelliklere sahip bitki çaylarını diyet programlarınıza ekleyerek bu süreç hızlandırılabilir. Günlük egzersiz, sağlıklı beslenme ve sağlıklı bitki çaylarının faydalarından yararlanırsanız, istediğiniz kiloya kısa sürede ulaşabilirsiniz.yağ yakan bitkiler, bitki çayları ve yağ yakımı, yağ yaktıran bitki çayları

En etkili yağ yakıcı 5 bitki çayı

Yeşil çay…

Kilo vermeye yardımcı olan antioksidan özellikleriyle tanınan yeşil çay, sağlık için de çok faydalıdır. Camellia sinensis olarak da bilinen yeşil çay; Yüksek düzeyde E vitamini, flavonoid, epigallocatevin galette ile en iyi yağ yakan çaylardan biridir.

Dinleniyor olsanız bile kalori yakmaya yardımcı olan yeşil çay, metabolizma hızını arttırdığı için oldukça faydalıdır. Sağlıklı beyin fonksiyonlarını destekleyen yeşil çay, kafein de içerdiği için kontrollü tüketilmesi gereken çaylardan biridir. Bu nedenle kalp çarpıntısı olan kişiler için uygun bir seçenek olmayabilir.

Beyaz çay…

Uzakdoğu patenti ile öne çıkan beyaz çay, ilk 5 bitkisel zayıflama çayından biridir. C vitamini, K vitamini ve polifenoller ile yağ yakmaya yardımcı olan beyaz çay Sadece bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücuda kolesterol, hipertansiyon, kanser ve cilt sağlığı gibi birçok alanda da destek olur.

Özellikle zayıflamak isteyenlerin tercihi olan beyaz çay, ülkemizde yeşil çay kadar popüler olmasa da tercih edilen çaylardan biridir. Kafein oranının da çok düşük olması kullanıcı tabanını genişletiyor. Yağ hücrelerini parçaladığı için vücudun yağlanmasını da engeller.

Mate cayi …

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz mate çayı, adını içindeki mate bileşeninden almaktadır. Matein ise hem metabolizma hızınızı artırır hem de vücut ısınızı yükselterek daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca mate çayı; Uzun süre tok hissetmenizi sağladığı için diyet yapanlar için oldukça cazip bir seçenek haline geliyor.

Çok zengin bir antioksidan yapıya sahip olan Mate çayı; Güney Amerika’da sindirim bozuklukları için bir tedavi olarak kullanılan yaygın bir çay türüdür. Yeşil çaya göre  daha fazla antioksidan içeren mate çayının stres ve uykusuzluğa da iyi geldiği biliniyor.

Zencefil çayı …

Metabolik hızlandırıcı etkisiyle yağ yakımına yardımcı olan zencefil, toksinlerin atılmasına da yardımcı olur. Vücutta biriken şişliği hızla giderebilen zencefili taze sıkılmış meyve sularına ekleyerek kullanabilirsiniz. Kalori yakımını hızlandıran ve vücut yağlarıyla savaşan zencefil çayı, kilo verme sırasında düzenli olarak tüketildiğinde gözle görülür sonuçlar gösterebilir. Ayrıca sindirimi kolaylaştıran zencefil çayı mide bulantısına da iyi geldiği için en çok tercih edilen çaylardan biridir.

Biberiye çayı…

Yağ yakıcı bitki çaylarında bulunan biberiye, içerdiği antioksidanlar nedeniyle diyet yapanların en sevdiği çaylardan biridir. Biberiye çayı sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkilerinin yanı sıra bağışıklık sistemini destekler; Düşük kalorili içeriği nedeniyle diyet yapanların tüketmesini kolaylaştırır. Boşaltım sistemine de faydalı olduğu için kilo verme sürecini hızlandıran biberiye çayı; Farklı tatlar arayanlar için sağlıklı bir alternatif… Demir, kalsiyum ve fosfor açısından oldukça zengin olmasının yanı sıra içerdiği B1, B6 ve B12 gibi B vitaminleri ile tam bir enerji deposu olduğunu söyleyebiliriz.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*