Yüz tipi nasıl belirlenir?

yüz tipi belirleme, yüz tipi belirleme yöntemleri

Yüz tipine uyan makyaj, yüz tipine uyan saç kesim, yüz tipine uyan gözlük vs. bu ve daha nicesini muhtemelen sık sık duyuyorsunuzdur. Yaptığımız en büyük yanlışlardan biri de yüz tipimizi doğru bir şekilde tanımadan saçlarımızı kestiriyoruz ve fardan tutun, pudraya kadar tüm makyaj malzemelerini yanlış bir şekilde uyguluyoruz.

Peki, çevremize danışarak yüz tipimizin nasıl olduğunu öğrenebilir miyiz?  Cevabımız, hayır. Çünkü herkes bu konuda bilgili değil ve farkında olmadan yanlış bir bilgilendirme yapılabilir. O zaman yüz tipi nasıl belirlenir?  Bu yazımız tam size göre!yüz tipi belirleme, yüz tipi belirleme yöntemleri

Aşağıda paylaşacağımız bilgileri iyice okuyun ve ardından saçlarınızı sıkı bir şekilde geriye doğru toplayarak yüzünüzü açıkta bırakın. Ayna karşısına geçip özellikle çene, yanak, şakak ve elmacık kemiklerinin olduğu alanları dikkatlice bakın. Herhangi bir komplekse girmeyin, kendinize karşı dürüst olun ve her yüz tipinin kendine has güzelliği olduğunu unutmayın.

Yuvarlak yüzün en büyük özelliği yüz geniştir ve birçok kadın bu yüz tipine sahiptir. Yüzünüzün geniş olması kilolu olduğunuz anlamına gelmez. Bu durum sadece yüz kemiklerinin yapısından kaynaklanan bir özelliktir.

Kare yüz şeklinde elmacık kemiği, çene ve alın bölgesindeki genişlikleri genelde orantılıdır ancak sert bir görünüm ön plandadır.

Uzun yüz şekli isminden anlaşılacağı üzere yüz yapısının uzun olmasıdır.

Kalp yüz şeklinde ise çene ve alın bölgeler dar iken elmacık kemikler geniştir.

Sizin yüz tipiniz hangisi?

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*