Zirkonyum diş fiyatları neye göre farklılaşır?

Zirkonyum diş fiyatı, zirkonyum kaplama, Zirkonyum diş

Zirkonyum estetik diş hekimlerinin tedavi uygulamaları arasında sıkça kullanılan yöntemlerden olmaktadır. Dişlerdeki bozuklukların giderilmesinde kullanılan tekniğin kişiler tarafından tercih edilmesi, estetik görünüm ve dayanıklılığı ile ön planda yer almaktadır. Tercih edilme sebepleri arasında dişlere takıldığı zaman ışığa duyarlılık göstermesi ve doğal diş rengini verme özelliğine sahip olmasıdır. Zirkonyum diş ön ve arka dişlerde rahatlıkla uygulanabilmekte ve estetik görünümde kişileri rahatsız edecek durumlar yaratmamaktadır. Zirkonyum diş fiyatı diğer kullanılan diş tellerine göre farklılık yaratabilmektedir. Farklılık yaratmasındaki nedenler il ve ilçelere göre değişmektedir.

Zirkonyum diş fiyatı, zirkonyum kaplama, Zirkonyum dişKullanılan malzemenin kaliteli ve insan sağlığını tehdit etmeyecek ürünlerden olması ayrıca dayanıklılığı ve estetiksel görünümde doğal diş gibi görünmesi kişilerin diş taktırma tercihlerinde zirkonyum diş ilk sırada gelmektedir. Zirkonyum diş fiyatı kullanılan malzemelerin fiyatı bakımından da farklılık gösterebilmektedir. Diş fiyatları kalitesine göre değişmekte dayanıklılık ve hassasiyet konusunda dişlerde kullanılacak olan diş teli ya da takma dişlerin ağız ve diş sağlığı konusunda kişileri rahatsız etmemesi gerekmektedir.  Zirkonyum dişin tercih edilme sebeplerinin başında dişlere rahatlıkla uygulanması, ağızda ve diş kenarlarında oluşabilecek rahatsızlıklara sebebiyet vermemesidir. Estetik diş hekimlerinin uygulamaları sonrasında belirli bir müddet hekimin önerileri göz önünde tutulmalıdır. Zirkonyum diş kullanan kişiler rahatlık ve estetiklik açısından görünümde doğal diş gibi durmaktadır. Zirkonyum diş fiyatı 200_300 euro arasında değişen fiyatlarda uygulanabilmektedir. Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerde fiyat farkı ilçelere göre değişebilmektedir. Zirkonyum diş tedavisi olan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği zirkonyum takma dişlerin gülümsemelerinde farklılık yaratması zirkonyumun ışığa duyarlı olmasından kaynaklanmaktadır. Işığa duyarlı olması dişlerin doğal görünümde görünmesini sağlamaktadır. Bu uygulamadan hastaların memnun olması fiyat farkını unutturmaktadır.

Zirkonyum kaplama diş arka dişlerde dayanıklı olduğundan dolayı rahatlıkla kullanılmaktadır. Ön dişlerdeki zirkonyum kaplama estetik ve görümünde rahat kullanım sağlarken arka dişlere uygulanan zirkonyum diş katı maddelerin çiğnenmesinde dayanıklılık gösterebilmektedir. Dişlerin sağlıklı ve estetik görünümlerinde doğal diş görüntüsünü verebilen zirkonyum kaplama estetik diş hekimlerinin hastalarına tavsiye ettikleri kaplama türlerinin başında gelmektedir.

İlk Yorum Yapan Ol

Cevap Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*